Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

● 65 Lat PZW i Okręgu Katowice

                           

 

28 czerwca 2015 r. o godz. 10:00 w Sosnowcu, w Szkole Muzycznej nad Czarną Przemszą odbyły się obchody jubileuszu 65-lecia Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach poprzedzone projekcją filmu mówiącego o dorobku PZW.


Rocznicowa uroczystość zgromadziła wielu znakomitych gości. Na zaproszenie władz PZW, w jubileuszu wzięli udział: Posłanka na Sejm RP Beata Małecka – Libera, Poseł na Sejm RP Witold Klepacz, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Kazimierz Karolczak, a także przedstawiciele władz samorządowych, delegacje zagranicznych związków wędkarskich Niemiec i Republiki Czech, Zarządu Głównego PZW, prezesi i dyrektorzy zaprzyjaźnionych okręgów,  członkowie honorowi, delegaci, prezesi kół oraz przedstawiciele stowarzyszeń i firm wspierających. Uroczystość prowadził konferansjer Krzysztof Wieczorek. 


Po powitaniu zaproszonych gości głos zabrał Kol. Mirosław Iwański Prezes Zarządu Okręgu PZW w Katowicach przedstawiając zarys historyczny powstania Okręgu oraz osiągnięcia minionych lat w trzech obszarach tj. organizacyjnym, rekreacyjno – sportowym i gospodarczym. Prezes podkreślił, że w ciągu 65 lat działalności Okręgu, dokonało się wiele zmian w naszym kraju, a Okręg przetrwał dzięki determinacji swoich członków. To, jaki kształt i osiągnięcia ma dzisiaj Okręg PZW w Katowicach, jest w dużej mierze zasługą pierwszego prezesa ZO PZW, kol. Romana Gąsiorka, oraz kolejnych ośmiu prezesów, którzy przez te 65 lat kierowali naszym Okręgiem. Prezes dodał, że działania Okręgu PZW  w Katowicach są wspierane przez wiele instytucji władz samorządowych województwa śląskiego i małopolskiego jak i poszczególnych gmin, miast i powiatów, instytucje i osoby prywatne. Wspomniał o dobrych relacjach z Regionalnymi Zarządami Gospodarki Wodnej, Policją i Państwową Strażą Rybacką. 

Dziękując za dobrą współpracę wyraził nadzieję, że będzie ona kontynuowana zarówno z korzyścią dla ochrony naturalnych zasobów wód, jak i rozwoju wędkarstwa oraz związanej z nim turystyki. Na zakończenie podziękował wszystkim działaczom i pracownikom Okręgu, zaznaczając, że każdy z nich wniósł swoją cegiełkę w rozwój naszej organizacji.

Następnie przystąpił do wręczania jubileuszowych medali odznak okręgowych oraz odznak honorowych PZW.


Z rąk Wicemarszałka Województwa Śląskiego Kazimierza Karolczaka srebrny Medal za Zasługi dla Województwa Śląskiego  otrzymali: Kol. Mirosław Iwański, Kol. Zygmunt Witkowski i Kol. Andrzej Szczęsny.


Gratulacje i listy gratulacyjne z okazji 65-lecia Okręgu PZW złożyli m.in.: : Posłanka na Sejm RP Beata Małecka – Libera, Witold Klepacz Poseł na Sejm RP, Arkadiusz Chęciński Prezydent Sosnowca, kol.  Mirosław Purzycki Prezes Okręgu PZW Toruń, kol. Edward Fornalik Prezes Okręgu PZW Kraków, kol.  Stanisław Lisak Prezes Okręgu PZW Gdańsk,  kol.  Leszek Orzechowski Prezes Okręgu PZW Bydgoszcz, Prezes Okręgu Związku Wędkarskiego Ostrawa Milos Martinek,

Prezes Niemieckiego  Związku Sachsenanhalt Ernst  Bachmann, który wręczył najwyższą odznakę związku kol. Mirosławowi Iwańskiemu, kol. Konradowi Ciurze i kol. Henrykowi Brylskiemu dyrektorowi biura ZO.

 

Część artystyczną gali uświetnił występ zespołu muzycznego Trio  Appassionata. Występ nagrodzono gromkimi brawami.

 


Wiceprezes ds. organizacyjnych

Janusz Olszewski      

 

Fot. Jarosław Pawlak 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama