Okręg PZW w Katowicach
http://www.katowice.pzw.org.pl

Aktualności

TRZECIA TURA SZKOLENIOWA DLA INSTRUKTORÓW

Aktualności | 2009-05-13 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

        Kolejna grupa adeptów pracująca z najmłodszymi wędkarzami wzięła udział 11.05 w trzeciej już edycji szkolenia na stopień Instruktora Szkolenia Młodzieży Wędkarskiej. Podobnie jak poprzednim razem, zajęcia poprowadził Jan Grund - zasłużony działacz PZW, były trener kadry narodowej oraz wieloletni sędzia w dyscyplinie  rzutowej, a przy tym uprawniony Inspektor Szkolenia Młodzieży Wędkarskiej. 
            Ze strony Komisji Młodzieżowej obecni byli: przewodniczący Roman Łysiak, sekretarz Henryk Bębnowicz oraz członkowie - Antoni Rogulski, Andrzej Fijałkowski, Zbigniew Kliszka i Jolanta Stefanek. Oprócz zagadnień stricte szkoleniowych omówiono również główne problemy związane z rekrutacją dzieci i młodzieży do PZW, a także kwestie wychowawcze i sportowe. 
            Sesja szkoleniowa zakończyła się egzaminem, który pozytywnie zaliczyło trzydzieści osób. Po zatwierdzeniu wyników przez Zarząd Okręgu dołączą oni do grupy 32 przeegzaminowanych wcześniej instruktorów. 
            Komisja Młodzieżowa z zadowoleniem przyjęła tak duże zainteresowanie szkoleniem ze strony kół naszego Okręgu i wyraża nadzieję, że będzie to miało przełożenie na rzeczywistą pracę z dziećmi i młodzieżą w terenie. Życząc wszystkim nowym instruktorom owocnej pracy, przypominamy jednocześnie, że nabyte uprawnienia podlegają corocznej weryfikacji.

 JOLANTA STEFANEK

Zdjęcia