Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Lipcowe posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu

Aktualności | 2014-07-24 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Lipcowe posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu

   

 

W siedzibie Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach, 23 lipca 2014 r., odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu.

 

Przed rozpoczęciem posiedzenia z-ca gł. księgowej biura ZO w Katowicach  Halina Patalas w zw. z przejściem na emeryturę uroczyście pożegnała się z członkami Prezydium ZO dziękując gorąco wszystkim działaczą za wieloletnią współpracę z nadzieją, że nasze dalsze relacje nadal pozostaną w tak dobrych stosunkach.

 

Prezes Mirosław Iwański w imieniu władz i organów okręgu wręczył bukiet czerwonych róż składając  serdeczne podziękowania za sumienną i rzetelną pracę, poczucie zaangażowania i zdyscyplinowania oraz wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych, życzył długich lat życia w zdrowiu i pomyślności.

 

Po tak miłej uroczystości rozpoczęły się obrady władz statutowych Okręgu.

W posiedzeniu uczestniczył przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej Zygmunt Witkowski, przewodniczący Okręgowej Sądu Koleżeńskiego Zbigniew Górski, dyr. biura ZO mgr inż. Henryk Brylski. Obradom przewodniczył prezes ZO Mirosław Iwański.

Po przyjęciu protokółu z poprzedniego posiedzenia, Prezydium ZO podjęło 10 uchwał, m.in.  w sprawie: udzielenia pełnomocnictwa dla dyrektora biura ZO oraz zatwierdzenia zakresu czynności, zatwierdzenia regulaminu prowadzenia postępowania egzaminacyjnego, zmiany nazwy Koła PZW nr 116 przy Nadleśnictwie Brynek - na Koło PZW nr 116 Brynek w Tworogu, zmiany nazwy Koła PZW nr 90 Janina w Libiążu przy PKW Jaworzno - na Koło PZW nr 90 Janina w Libiążu przy Tauron Wydobycie S.A, zamknięcia do wędkowania zbiornika nr 642 Brzezie na czas trwania zawodów karpiowych „ XI Puchar Bażanta Drużyn Karpiowych” w dn. 20.08.2014 r. od godz. 6.00 do 24. 08. 2014 r. do godz. 10.00, dofinansowania inwestycji w Kole PZW nr 48 Radlin w naprawę drogi dojazdowej do parkingu przy rybaczówce, zakupu urządzenia do koszenia roślinności wodnej, nadania odznak „Wzorowy Młody Wędkarz”, wynajęcie samochodu na mistrzostwa świata  do Niemiec dla kadry narodowej w dyscyplinie rzutowej.


Wiceprezes ds. gospodarczych kol. Konrad Ciura omawiając projekt przyjętej uchwały w sprawie zakupu urządzenia do koszenia roślinności wodnej uzasadnił potrzebę takiego zakupu względami porządkowania i oczyszczania akwenów intensywnie zarastających roślinnością wodną.

W sprawach różnych omówił pakiet projektów wzorcowych regulaminów w sprawach: dokumentowania obiektów budowlanych zarządzanych przez okręg i koła, ramowych zasad prowadzenia stanic wędkarskich, korzystania ze stanic i  łowisk licencyjnych prowadzonych przez koła.


Rzecznik dyscyplinarny ZO Tadeusz Wnorowski złożył sprawozdanie z przeprowadzonych postępowań dyscyplinarnych i ilości zawiadomień o wykroczeniach jakie wpłynęły do Okręgu w okresie ostatniego kwartału. Z okręgu Opole – 18 zawiadomień, z Częstochowy – 5, z Bielska Białej – 2, z Rzeszowa – 1 zawiadomienie. Rzecznicy przeprowadzili w tym czasie 5 postępowań, z których jedno umorzono z braku cech wykroczenia. Postępowania dotyczyły w większości braku wpisu do rejestru, pozostawienie wędek bez opieki, łowienie na trzy wędki.


Kol. Dariusz Gacek – przewodniczący komisji promocji i kontaktów z mediami omówił propozycje pozyskiwania informacji z terenu i zaapelował do uczestników posiedzenia o przekazywanie wszelkich informacji promujących nasz Związek.


Na zakończenie posiedzenia dyrektor biura ZO H. Brylski przekazał informuję, że w dniach 04.08 – 31.12.2014 r. na rzece Wiśle na podstawie Decyzji Starosty Oświęcimskiego z dnia 18.06.2014 r. nastąpi obniżenie poziomu piętrzenia na Stopniu Wodnym Smolice celem wykonania prac remontowych i modernizacyjnych przez Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. Decyzja ta utrudni w tym okresie czasu, na tym odcinku przeprowadzenie zawodów wędkarskich, a także indywidualne wędkowanie.

 

 

Mirosław Iwański

Prezes Zarządu Okręgu

 

Fot. Jarosław Pawlak

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama