Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu – Lipiec 2015 r.

Aktualności | 2015-07-30 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

                                                                                               

 

 

W czwartek 30 lipca 2015 r. o godz. 16,00 w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Prezydium ZO, które otworzył i prowadził prezes Zarządu Okręgu Mirosław Iwański.

Na posiedzeniu Prezydium ZO podjęto 13 uchwał m. in. w spraw gospodarczych, finansowych, młodzieżowych i sportowych.

 

Wiceprezes ZO ds. gospodarczych kol. Konrad Ciura omówił uchwałę w sprawie ustanowienia gospodarzem  akwenu nr 431 „Hutnik” o powierzchni  2,87 ha usytuowanym na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. Jerzego Ziętka w Chorzowie Zarządowi Koła PZW nr 22 Kleofas; zawarcia umowy na ustanowienie obwodu hodowlanego na stawach rybnych w Goczałkowicach Zdroju;  zatwierdzenia regulaminu i cennika pola kampingowego „Pławniowice” utworzonego na podstawie umowy z RZGW Gliwice wynikającej z wygranego przetargu na tereny sąsiadujące z rybaczówką koła PZW nr 43 Pyskowice.

 

Prezes ZO omówił uchwałę w sprawie wprowadzenia z dniem 1.08.2015 r. na zbiorniku 727 Staw nr 3 w Kochłowicach następujących zmian w związku ze zwiększeniem się powierzchni lustra wody do wielkości 11,7 ha. Zmiany dotyczą zezwolenia na wywóz zanęt i przynęt dowolnym sprzętem pływającym oraz ustanowieniem wymiaru ochronnego karpia do 30 cm i powyżej 65 cm, które mogą nastąpić wyłącznie po zamieszczeniu informacji na stronie internetowej Okręgu PZW w Katowicach, stronie internetowej koła KWK Śląsk i tablicach ogłoszeń nad przedmiotowym zbiornikiem.

 

         Skarbnik ZO kol. Robert Sito przedstawił uchwały w sprawie: pięćdziesięcioprocentowego  dofinansowania inwestycji w Kole PZW nr 64 Zabrze na remont pomostów znajdujących się na oś wędkarsko – wypoczynkowego Bezchlebie;  dofinansowania inwestycji w kole PZW nr 65 Zabrze Makoszowy  na remont nowo pozyskanej siedziby koła w kwocie do 30 tys. zł; ustanowienie nagród pieniężnych dla pracowników biura ZO z okazji 65 lecie Okręgu PZW w Katowicach; ustanowienie rezerwy zarybieniowej w wysokości 60 tys. zł. na pokrycie różnic, jakie wynikną z cen bieżących zarybienia w stosunku do cen, na podstawie których sporządzono operaty rybackie, uzupełnienie zarybienia niewykonanego w 2014 r., zarybienie zbiorników w pozostałych kategoriach, które po pomiarach powierzchni lustra wody zmienią grupę zaszeregowania, dorybienie zbiorników nowo pozyskanych, dorybienie zbiorników, na których wystąpiły straty w rybostanie spowodowane chorobami, przyduchą itd. oraz dodatkowego zarybienia wynikłego ze zmiany cen na materiał zarybieniowy.

 

Wiceprezes ZO ds. sportu kol. Bogusław Kossowski przedstawił uchwały: w sprawie zamknięcia do wędkowania Kanału Dwory w dniach 28 – 30 sierpnia br., na którym odbędą się Ogólnopolskich Zawodów Spławikowych  U14 i U18 „Puchar Katowic”; zamknięcia do wędkowania zb.: Paprocany, Dziećkowice w dniach 21 – 23 sierpnia br., na których rozegrane zostaną  klubowe spinningowych  mistrzostw Polski oraz  rozszerzenie składu kolegium sędziów o kol. Antoniego Sędzielowskiego.

 

Wiceprezesa ZO ds. młodzieży kol. Zbigniewa  Mośko uzasadnił nadanie odznaki Wzorowy Młody Wędkarz członkom uczestnikom z koła PZW nr 72 Zamet Tarnowskie Góry:  Maciejowi  Siwy, Kamilowi Szołtysik,  Kacprowi  Malcher, Agacie Trzensimiech, Danielowi Kasprzyńskiemu, Marlenie Franke i Danielowi Zapała.               

 

W dalszej części posiedzenia przewodniczący poszczególnych komisji problemowych złożyli realizację z prac własnych komisji.

 

Kol. K. Ciura zdał relację z prac komisji gospodarczej informując m.in. o nie wyrażeniu zgody na płacenie czynszu w wysokości 5000 zł za dzierżawę zbiornika „Kasia” w Mikołowie.

 

Kol. A. Szczęsny – przewodniczący komisji odznaki powiadomił zebranych o pracach komisji nad zmianą wytycznych, które powinny obowiązywać już w 2016 r. w sprawie przydzielenia po jednym wniosku na odznaczenie krajowe  dla kół niezależnie od jego liczebności. Propozycja ta zostanie poddana pod dyskusje w rejonach.

 

W sprawach różnych przewodniczący komisji odznaki kol. Andrzej Szczęsny zapoznał zebranych z odpowiedziami udzielonymi: Zarządowi Koła PZW nr 51 Ruda Śl., Zarządowi Koła PZW nr 60 Tychy i ZK nr 46 SGL Carbon Racibórz w sprawie odrzucenia wniosku o przyznanie  odznaczenia krajowego PZW.

 

Prezes ZO odczytał pismo Okręgu Nadnoteckiego w sprawie poparcia protestu w sprawie kolejnej próby budowy małej elektrowni  wodnej na rzece Gwda w Pleceminie. Podjęto decyzję o poparciu protestu.

 

Dyr. biura ZO kol. Henryk Brylski zapoznał członków prezydium ZO z pismem RZGW Gliwice, w którym zostaliśmy poinformowanie, że grunty nad wodami w miejscowości Nieboczowy, o które się ubiegamy możemy pozyskać w użytkowanie po wygraniu przetargu jaki ogłosi w najbliższym czasie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach.  W dalszej części wystąpienia przedstawił pismo firmy Microsoft, która przystąpi do audytu legalności programów komputerowych będących w użytkowaniu Okręgu PZW w Katowicach. Audyt będzie również dotyczył kół posiadających służbowe komputery. W sprawie tej zostanie wysłany do kół odpowiedni komunikat.

 

 

Mirosław Iwański

Prezes Zarządu Okręgu

 

Fot. Jarosław Pawlak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama