Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Relacja ze sprzątanie obrzeży łowisk Nr 619 Sudół i Nr 655 Studzienna, przeprowadzonego w dniu 19.03.2016 r.

Wędkarze biorący udział w sprzątaniu łowisk Nr 619 Sudół i Nr 655 Studzienna


Zarząd Koła PZW Nr 45 Racibórz-Miasto zorganizował w dniu 19.03.2016 r. sprzątanie obrzeży łowisk Nr 619 Sudół i Nr 655 Studzienna, w ramach akcji

„Stop śmieciom nad wodami naszego koła" i „Łowię w czystości - nie śmiecę".


W sprzątaniu uczestniczyło wielu wędkarzy, którym leży na sercu porządek nad brzegami naszych łowisk. Koledzy, którzy odpowiedzieli na naszą akcję „Stop śmieciom nad wodami naszego koła" i „Łowię w czystości - nie śmiecę", zebrali 110 worków 120 litrowych, odpadów będących produktem wędkarko-turystycznego pobytu nad wodą osób wędkujących i biwakujących. Chcielibyśmy, żeby ta wieloletnia tradycja „Wiosennego sprzątania" przyniosła pożądane efekty w postaci czystych brzegów i przejrzystej wody tych łowisk, przez cały sezon wędkarski 2016 r., a nasi wędkarze z koła nie pozostawiali po sobie śmieci, tylko je zabierali ze sobą po zakończeniu łowienia, zgodnie z zasadą „Myślę i nie śmiecę".

 

Ucieszył nas wzrost liczby wędkarzy naszego Koła, biorących udział w tej akcji w porównaniu z sprzątaniem łowiska Nr 635 Ostróg. Porównując rok do roku obserwujemy również spadek ilości śmieci pozostawianych przez osoby wędkujące i biwakujące nad tymi łowiskami, co może świadczyć o wzrastającej świadomości ekologicznej wśród naszej braci wędkarskiej i odpoczywającej nad naszymi łowiskami w myśl zasady „ Nie śmiecę - gdy wypoczywam".

W czasie prac porządkowych wykorzystany został sprzęt zmechanizowany do wyrównywania drogi dojazdowej do łowisk Nr 619 Studzienna od strony mostku, jak również do przewożenia zebranych śmieci do miejsca składowania.


W czasie prac porządkowych wykorzystany został sprzęt zmechanizowany do wyrównywania drogi dojazdowej do łowiska Nr 619 Sudół (schodki) od strony mostku, jak również do przewożenia zebranych śmieci do miejsca składowania.

 

Wszystkim wędkarzom, którzy włączyli się do sprzątania obrzeży łowisk Nr 619 Sudół i Nr 655 Studzienna dziękujemy za przybycie i aktywny udział w promowaniu akcji: „Stop śmieciom nad wodami naszego koła" oraz „Pomyśl i nie śmieć!".  

 

   

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama