Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Lipcowe posiedzenie prezydium ZO

Aktualności | 2016-07-21 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

 

 

W czwartek 21 lipca 2015 r. o godz. 16,00 w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Prezydium ZO. W posiedzeniach uczestniczyli zaproszeni goście: sekretarz Okręgowej Komisji Rewizyjnej kol. Jarosław Pawlak, przewodniczący Okręgowego Sądu Koleżeńskiego kol. Zbigniew Górski, rzecznik dyscyplinarny kol. Władysław Wenerski, dyr. biura Henryk Brylski.

Posiedzenia otworzył prezes Zarządu Okręgu kol. Mirosław Iwański.

 

Na posiedzeniu Prezydium ZO podjęto następujące uchwały w sprawie: wyrażenia zgody na ułożenie kabla energetycznego ziemnego niskiego napięcia o długości  3,5 m na działce w Kończycach Małych będącej własnością okręgu PZW w Katowicach, na potrzeby zasilania pompowni ścieków Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kończycach Małych;

Wyrażenia zgodę na odpłatne wynajęcie przez Główny Kapitanat Sportowy sam. m-ki Ford na mistrzostwa świata juniorów w dyscyplinie rzutowej, które odbędą się w dniach 22-24.07.2016 r. w miejscowości Bylina w Czechach;

Podjęcia decyzji o wydaniu  wtórnika zezwolenia na amatorski połów ryb wędką na wodach Okręgu PZW w Katowicach w 2016 r. dla członka koła: HPR Dąbrowa Górnicza, Pyskowice, Czerwionka i okręgu PZW Wrocław, którzy utracili dokumenty w przypadkach nie naruszających obowiązujących przepisów Związku;

Zamknięcia do wędkowania zb. Dziećkowice w dniach 27-28.08.2016 r. w godz. 5.00 – 15.00 na czas rozgrywania Spinningowych Mistrzostw Okręgu; Kanału Dwory w dniach 5-7.08.2016 r. na czas rozgrywania Spławikowych Mistrzostw Polski Kobiet i U23 oraz  zamknięcia do wędkowania ponownie Kanału Dwory w dniach 26-28.08.2016 r. na czas rozgrywania Ogólnopolskich Zawodów Spławikowych  kadetów i juniorów.

 

Wiceprezes ZO ds. gospodarczych kol. Konrad Ciura udzielił odpowiedzi na wnioski do protokół kontroli przeprowadzonej przez Okręgową Komisję Rewizyjną w sprawie: działalności zarybieniowej Okręgu PZW w Katowicach na obwodach rybackich w roku 2016. Wyjaśnił, że wszystkie rejony mają swoich przedstawicieli w składzie komisji gospodarczej, którzy biorą czynny udział w procesie przygotowania oraz głosowania nad projektami uchwał w zakresie wysokości składki okręgowej i podziału środków na zarybienie. Wskazana przez zespół kontrolny możliwość zwiększenia dawki zarybieniowej gatunkami wskazanymi w operacie rybackim, tzw. dawka minimalna oraz maksymalna wynika z możliwości zwiększenia dawki zarybieniowej w przypadku gdy zachodzą konkretne przesłanki, w tym zmniejszenie zarybienia lub brak zarybienia danym gatunkiem w roku poprzednim. W innym przypadku dodatkowe zarybienie może nastąpić po zatruciu lub wystąpieniu chorób ryb, celem zróżnicowania m.in. współczynnika spokrewnienia. Zaś zarybienie karpiem handlowym może nastąpić po uzyskaniu zgody właściwego ministra. 

 

Skarbnik ZO kol. Robert Sito przedstawił zestawienie wpływów oraz liczebność członków PZW w Katowicach za 2016 r., z którego wynika, że do analogicznego okresy roku ubiegłego, tj. 30 czerwca 2015 r. zmniejszyła się liczebność członków okręgu o 350 wędkarzy, jednocześnie z tego tytułu zmniejszyły się wpływy w wysok. 56.341 zł. Budżet na tym etapie sprawozdania kształtuje się na wysokości 94,28% i nie stanowi zagrożenia jego wykonania.

Przedstawiając wykonanie kosztów budżetu za pierwsze półrocze 2016 r. określił je jako proporcjonalne do przychodów i stanu liczebnego członków zgodnego z przyjętymi przez ZO założeniami.

 


Prezes Zarządu Okręgu

Mirosław Iwański

 

Fot. Jarosław Pawlak

 

 

 

 

 

 

  

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • pawel737 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 3 + / -

    W przyszłym roku wedkarzy będzie jeszcze mniej bo w kałuży bez ryb wędkowanie nie ma sensu..

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama