Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Posiedzenie Prezydium ZO z udziałem Członków Honorowych PZW Okręgu PZW w Katowicach – 18.08.2016 r.

Aktualności | 2016-08-18 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

 

 

W czwartek 18 sierpnia 2016 r. o godz. 7,00 w Syryni rozpoczęło się coroczne spotkanie z Członkami Honorowymi PZW Okręgu w Katowicach połączone ze wspólnym wędkowaniem na akwenie „Bażyna” – łowisku licencyjnym okręgu prowadzonym przez koło PZW Wodzisław Śl. Uczestników spotkania przywitał prezes ZO.

W pierwszej części spotkania rozegrano dwusektorowe spławikowe zawody wędkarskie. W sektorze pierwszym rywalizowali między sobą Członkowie Honorowi Okręgu PZW w Katowicach, w sektorze drugim członkowie prezydium ZO i zaproszeni goście. W sumie uczestniczyło 19 zawodników. W sektorze pierwszym zwyciężył: Lech Gorczyński wynikiem 12 030 pkt., 2. miejsce zajął Zygmunt Podufalski – 9 710 pkt., 3. miejsce zajął Jan Grund – 9 300 pkt., w sektorze drugim: zwyciężył Artur Borowski wynikiem 21 510 pkt., 2. miejsce zajął Dariusz Gacek – 8 170 pkt., 3. Gerard Plewnia – 8 090 pkt. W sumie złowiono 144,370 kg różnych gatunków ryb, które wróciły spowrotem do łowiska.


W drugiej części spotkania  rozpoczęło się posiedzenie Prezydium  Zarządu Okręgu z udziałem Członków Honorowych i zaproszonych gości. Obradom przewodniczył Prezes Zarządu Okręgu – Mirosław Iwański.

 

Wiceprezes ds. organizacyjnych Janusz Olszewski omówił uchwały w sprawie: wprowadzenia w kołach jednolitych wniosków i oświadczeń przy powoływaniu komisji egzaminacyjnych na kartę wędkarską; wprowadzenia jednolitych zaświadczeń o zdanym egzaminie na kartę wędkarską przeprowadzanych w kołach; zmiany zapisu pkt 9 załącznika do uchwały nr 68/2015 Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Katowicach z dnia 25.11.2015 r. Regulacje te mają na celu ujednolicenie druków wymaganych przez ustawę o rybactwie śródlądowym i składaniu podpisów przez przewodniczącego i członków zespołów egzaminacyjnych  oraz  przewodniczącego komisji egzaminacyjnej.

 

Wiceprezes ds. sportu Bogusław Kossowski omówił uchwałę w sprawie zmian w składzie  kolegium sędziowskiego okręgowego kapitanatu sportowego, z którego odwołano kol. Antoniego Sędzielowskiego powołując w jego miejsce kol. Aleksandrę Kurzepę z koła PZW Bytom.

 

Wiceprezes ds. organizacyjnych Janusz Olszewski relacjonując pracę komisji organizacyjnej omówił stan przygotowań materiałów pomocniczych do przeprowadzenia walnych zgromadzeń sprawozdawczo-wyborczych w kołach oraz przygotowania założeń do ordynacji wyborczej dla kół.

 

Wiceprezes ds. gospodarczych  Konrad Ciura zapoznał zebranych z tokiem prac prowadzonych przez komisje gospodarczą w sprawie stanu przygotowań do wydania zezwolenia na wędkowania w 2017 r.

 

Wiceprezes ZO ds. sportu kol. Bogdan Kossowski wspólnie z wiceprezes ZO ds. młodzieży Zbigniewem Mośko przedstawili wyniki zawodów wędkarskich Mistrzostw Polski Kobiet i Młodzieży rozegranych na Kanale Dwory oraz drużynowych i indywidualnych  Mistrzostw Polski w dyscyplinie rzutowej w miejscowości Błonie zorganizowanych przez okręg Mazowiecki. Drużyna seniorów OKW Katowice zdobyła tytuł Drużynowych Mistrzów Polski; kol. Marek Noga wywalczył indywidualny Puchar Polski; kol. Oliwia Mośko wywalczyła 3. miejsce w kat. kobiet; junior Robert Mirek zajął 4. miejsce, a kadet Sobastian Tomanek 2. miejsce.

 

Rzecznik dyscyplinarny kol. Tadeusz Wnorowski poinformował zebranych, że  w czasie ostatniego miesiąca wpłynęło do okręgu pięć wniosków o ukaranie naszych wędkarzy, w tym z okręgu Bielsko Biała 3 wnioski i 2 wnioski z okręgu krakowskiego. Wykroczenia dot. braku wpisów do rejestrów połowów ryb.

 

Mirosław Iwański

Prezes Zarządu Okręgu

 

Fot. Jarosław Pawlak

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama