Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Październikowe posiedzenie Prezydium ZO

Aktualności | 2016-10-20 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

 

 

W czwartek 20 października 2016 r. o godz. 16,00 w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Prezydium ZO. W posiedzeniach uczestniczyli zaproszeni goście: sekretarz Okręgowej Komisji Rewizyjnej kol. Jarosław Pawlak; przewodniczący Okręgowego Sądu Koleżeńskiego kol. Zbigniew Górski, rzecznik dyscyplinarny Tadeusz Wnorowski; dyr. biura ZO Henryk Brylski i gł. księgowa Iwona Galus.

Posiedzenia otworzył prezes Zarządu Okręgu kol. Mirosław Iwański.

Na posiedzeniu Prezydium ZO  podjęto następujące uchwały, w sprawie: zatwierdzenia 5. osobowy skład komisji egzaminacyjnej koła PZW nr 85 KWK Paryż; częściowej zmiany zasad wędkowania obowiązujących od 2017 r. na terenie Okręgu PZW w Katowicach na wodach ogólnodostępnych, wykreślenia z rozdziału V: punktu 16 zbiornika Maroko nr 402, dot.: „zakazu wędkowania w porze nocnej od zmierzchu do świtu, na brzegu przyległym do rzeki Rawy”;  zmienić dotychczasowy zapis punktu 36 na zapis o treści „ Bezchlebie nr 715  - w okresie od 1 maja do 30 września obowiązuje zakaz wędkowania na terenie kąpieliska miejskiego łącznie z cyplem i wyspą połączoną pomostem”, ”wprowadzenie  punktu  40 Wojskowy nr 719 – połów tylko metodą spławikową. Dozwolone zanęcanie wyłącznie żywymi zanętami zwierzęcymi”;   przesunięcia terminu spłaty pożyczki dla koła PZW nr 47 Radzionków udzielonej na remont siedziby koła nad stawem „Grota”; nadania odznak „Wzorowy Młody Wędkarz” kol. Kacprowi Drzewieckiemu - członkowi koła PZW nr 118 KWK "Murcki"; nadania odznak „Senior Wędkarstwa” dla koła PZW nr 44 Pszczyna i koła pzw nr 65 Zabrze Makoszowy;  przekazania darowizny w kwocie 49 zł na Fundację na rzecz osób niewidomych   i niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” z siedzibą w Gdyni.

 

W sprawach różnych prezes ZO przekazał informację, że Polski Związek Wędkarski został wyróżniony przyznaniem przez Polską Agencję Przedsiębiorczości  oraz redakcję Biznes Plus - Polskiej Nagrody Innowacyjności 2016 za realizację projektu „Elektroniczny Rejestr Wędkarzy”, która zostanie wręczona prezesowi ZG PZW podczas uroczystej gali w Filharmonii Narodowej w Lublinie w dniach 27-28 października 2016 r.

Omówił możliwości pozyskiwania przez koła PZW na swoim terenie działania środków w ramach lokalnych grup działania (LGD), m.in. w zakresie: zagospodarowanie obszaru związanych z infrastrukturą wokół zbiorników wodnych, np.: ustawienie ławeczek, wiat ogólnodostępnych, toalet, parkingów itp., przekazując jednocześnie wykaz wszystkich Gmin wchodzących w skład poszczególnych LGD wraz z osobami do kontaktu, które będą szczegółowo udzielić informacji dotyczących pozyskania środków i realizacji programów operacyjnych działaczą kół na terenie ich działania.

 Zasygnalizował, że wspólnie z prezesem ZG PZW uczestniczył w spotkaniu z Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych w Warszawie zmierzającym do zawarcia umowy z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych o wzajemnej współpracy. W sprawie tej obie strony podjęły  już czynności  zmierzające do podpisania stosownej umowy.

 

 

Prezes Zarządu Okręgu

Mirosław Iwański

 

Fot. Jarosław Pawlak

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama