Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Posiedzenie Prezydium ZO z udziałem Członków Honorowych PZW Okręgu PZW w Katowicach – 17.08.2017 r.

Aktualności | 2017-08-17 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach


W czwartek 17 sierpnia 2017 r. o godz. 7,00 w Syryni rozpoczęło się coroczne spotkanie z Członkami Honorowymi PZW Okręgu w Katowicach połączone ze wspólnym wędkowaniem na akwenie „Bażyna” – łowisku licencyjnym okręgu prowadzonym przez koło PZW Wodzisław Śl.

Uczestników spotkania przywitał prezes ZO. W pierwszej części spotkania rozegrano dwusektorowe spławikowe zawody wędkarskie. W sektorze pierwszym rywalizowali między sobą Członkowie Honorowi Okręgu PZW w Katowicach, w sektorze drugim członkowie prezydium ZO i zaproszeni goście. W sumie uczestniczyło 20 zawodników.

W sektorze pierwszym zwyciężył: Zygmunt Witkowski wynikiem 5 490 pkt., 2. miejsce zajął Mirosław Iwański – 4 640 pkt., 3. miejsce zajął Edward Totoń – 2 560 pkt., 

 

 

 

 

W sektorze drugim: zwyciężył Janusz Olszewski wynikiem 9 020 pkt., 2. miejsce zajął Bogusław Kossowski – 6 660 pkt., 3. Andrzej Szczęsny – 2 700 pkt. W sumie złowiono 46,240 kg różnych gatunków ryb, które wróciły spowrotem do łowiska.

 

 

 

 

 

 

W drugiej części spotkania rozpoczęło się posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu z udziałem Członków Honorowych i zaproszonych gości. Obradom przewodniczył Prezes Zarządu Okręgu – Mirosław Iwański.

Wiceprezes ds. organizacyjnych Janusz Olszewski omówił uchwałę w sprawie: zatwierdzenia wniosku Zarządu Koła PZW Kleofas o nadanie sztandaru dla koła PZW nr 22 Kleofas zgodnie z uchwałą nr 172 Zarządu Głównego PZW z dnia 01.04.2017 r. w sprawie zasad nadawania i użytkowania Sztandaru PZW.

 

 

 

Wiceprezes ds. gospodarczych  Edward Totoń omówił uchwałę w sprawie: wydania wtórnika zezwolenia na amatorski połów ryb wędką na wodach Okręgu PZW w Katowicach w 2017 r. dla: członek koła PZW nr 54 Sosnowiec, który utracił zezwolenie w wyniku zagubienia dokumentów.

 

Wiceprezes ZO ds. sportu kol. Bogdan Kossowski wspólnie z członkiem prezydium ZO kol. Krystianem Sowadą przedstawili wyniki zawodów spławikowych  Mistrzostw świata rozegranych w Irlandii w dniach 11 – 12.08.2017 r. Kadet Paweł Tereszkowski z koła PZW nr  26 Kazimierz Górniczy wywalczył z drużyną wicemistrzostwo świata.  W kategorii U 25 Marcin Kurzepa z koła PZW nr 3 Bytom wywalczył  z drużyną brązowy medal, a  indywidualnie został II wicemistrzem świata. W Rzutowych Mistrzostwach Polski jakie odbyły się w Puławach w dniach 12 – 13 08.2017 r. Sobastian Tomanek z koła PZW nr 100 Siemianowice Śl. został II wicemistrzem Polski w trójboju rzutowym, a Tomek Swaryczewski z koła PZW nr 3 Bytom został II wicemistrzem Polski w pięcioboju rzutowym. 

 

 

Rzecznik dyscyplinarny kol. Władysław Wenerski złożył sprawozdanie z ujawnionych wykroczeń popełnionych przez wędkarzy w pierwszym półroczu 2017 r. zawierające 211 zawiadomień, z których 158 przekazano do rzeczników dyscyplinarnych kół, 33 zawiadomienia przesłano do Państwowej Straży Rybackiej, 16 zawiadomień przesłano do policji, 2 zawiadomienia do Okręgu Bielsko Biała i po jednym do Okręgu PZW Lublin i Opole. Ponadto otrzymano z Okręgu PZW Kraków 4 zawiadomienia o wykroczeniu na wędkarzy katowickich, za łowienie na trzy wędki, braku zezwolenia, łowienie w nieodpowiednim miejscu oraz nie wypełnienie rejestru połowu ryb. 

 

Mirosław Iwański

Prezes Zarządu Okręgu

 

Fot. Jarosław Pawlak

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama