Zarybienie naszych wód węgorzem

Aktualności | 2017-09-25 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Pod koniec czerwca oraz sierpnia 2017 r. wykonano zarybienie naszych wód narybkiem podchowanym oraz obsadowym węgorza.

Dnia 20.06.2017 narybkiem obsadowym węgorza zarybiono m.in zbiorniki Żabie Doły, Brandka, Szachta, Zapadlisko - Czułów, Martyn, Zandka, Fala, Hubertus w ilości 262 kg.

Dnia 21.06.2017 zarybiono narybkiem podchowanym węgorza obwody rybackie, ryby wpuszczono do następujących wód: Zbiornik Chechło, Zbiornik Wolbromski, Zbiornik Łąka, Zbiornik Przeczyce, Zbiornik Kozłowa Góra, Zbiorniki Rogoźnik I oraz II, Zbiornik Kuźnica Warężyńska, Zbiorniki Pogoria I, II oraz III w ilości 231,5 kg.

Dnia 29.06.2017 zarybiono narybkiem podchowanym węgorza obwody rybackie, ryby wpuszczono do następujących wód Zbiornik Rybnik, Zbiornik Gzel, Zbiornik Pniowiec, Zbiorniki Pławniowice i Pławniowice Małe oraz Zbiornik Dzierżno Małe w ilości 181,5 kg

Dodatkowo dnia 25.08.2017 r. odbyło się uzupełniające zarybienie zbiorników Przeczyce oraz Pniowiec narybkiem podchowanym węgorza, oprócz tego zarybiono w tym dniu narybkiem podchowanym węgorza m.in. zbiorniki Dziećkowice, Sosina, Paprocany, Amelung w ilości 96 kg.

Łącznie wpuszczono 775 kg narybku Węgorza. Przeciętna długość ryb wyniosła 10 cm w przypadku narybku podchowanego i 30-40 cm u narybku obsadowego. Ryby pochodziły z Gospodarstwa Rybackiego PZW w Suwałkach, Zakład w Ruciane - Nidzie oraz Grupa AQUA Andrzej Karpiński Olsztyn.

W zarybieniu uczestniczyli wędkarze, strażnicy SSR, oraz pracownicy PZW.

Wszystkim uczestniczącym w zarybieniach serdecznie dziękuję

Dział GRW
Wojciech Sobierajski