Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich Bolesławiec 2018

Aktualności | 2018-05-15 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniach 10-13 maja w miejscowości Bolesławiec nad Prosną Okręg PZW Kalisz na zlecenie ZG PZW zorganizował Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Wędkarskich BOLESŁAWIEC 2018 .

Nasz Okręg podobnie jak na wcześniejszych olimpiadach reprezentowały dwie drużyny, w których skład wchodzili zawodnicy w wieku do lat 12 , 14 i 16 :

I Drużyna Okręgu PZW w Katowicach w składzie :

U12 – Marcin Frank

U14 – Grzegorz Frank

U16 – Natalia Rzeźnik

II Drużyna Okręgu PZW w Katowicach w składzie :

U12 – Bartek Mirek

U14 – Kamil Szołtysik

U16 – Dominik Chaber

Wyjeżdżając na olimpiadę i mając na uwadze lokaty zajęte po pierwszej zimowej olimpiadzie w Pińczowie bardzo liczyliśmy na przygotowanie naszych zawodników i walkę o najwyższe miejsca.

Uroczyste rozpoczęcie olimpiady nastąpiło w czwartek wieczorem. Na apelu otwierającym swoją obecnością ważność imprezy zaznaczyli burmistrz gminy Bolesławiec, Przewodnicząca Rady Gminy i Starosta oraz członkowie Rady ds. Młodziezy przy ZG PZW na czele z kol. Wiesławem Misiem – v-ce Prezesem ZG.

Pierwszymi konkurencjami olimpiady rozegraną w piątkowe przedpołudnie były zawody spławikowe dla kat U12 i U14 oraz testy wiedzy ekologiczno-wędkarskiej oraz test sprawnościowy dla kat U16 – po południu zawody spławikowe rozegrała najstarsza  kategoria a młodsi uczestnicy rzucali piłeczkami i pisali testy. Wieczorem znaliśmy już wyniki po trzech konkurencjach i wiedzieliśmy, że nie jest najgorzej 😊

Ryby połowiliśmy bardzo dobrze – swoją kategorie w U14 wygral Grzegorz Frank, a Kamil Szołtysik w tej samej kategorii zajął 3 miejsce. W kat U12 Marcin Frank był drugi a Bartek Mirek trzeci. Najstarsi nasi reprezentacji zajęli miejsca czwarte i szóste. Dominik Chaber wygrał swoją kategorię w teście wiedzy ekologioczno wędkarskiej. W sprawności swoje kategorie wygrali Kamil Szołtysik i Dominik Chaber. Pozostali zawodnicy w tych dwóch kategoriach niestety mieli małe wpadki.

Sobotnie przedpołudnie to zawody w trójboju rzutowym. Naszym zawodnikom konkurencje te nie są obce, ale wiadomo jak to w rzutach bywa … liczy się dyspozycja dnia a tego dnia dyspozycja ta nie była najgorsza.

Bezkonkurencyjnym okazał się Kamil Szołtysik , który swoją kategorie wygrał.

Cenne punkty dla drużyn zdobyli także Bartek Mirek – drugi w kat U12, Marcin Frank trzeci w U12 oraz Natalia Rzeźnik – trzecia w U16.

Końcowe wyniki olimpiady pokazały, że cele postawione przed wyjazdem zostały osiągnięte. II Drużyna wygrała całą olimpiadę a zaraz za nią na drugim stopniu podium uplasowała się pierwsza drużyna. Dodatkowo w każdej z trzech kategorii wiekowych mamy złotego medalistę a „najgorsze” z zajętych miejsc przez naszych zawodników to miejsce piąte.

WSZYSTKIM ZAWODNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY 😊

Miejsca poszczególnych zawodników reprezentujących Okręg PZW w Katowicach:

U12 :

Marcin Frank – miejsce pierwsze