Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Majowe posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Katowicach

Aktualności | 2018-05-24 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

 

W czwartek 24 maja 2018 r. o godz. 16,00 w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Prezydium ZO, w którym uczestniczyli zaproszeni goście: przewodniczący i sekretarz Okręgowej Komisji Rewizyjnej kol. Zygmunt Witkowski i kol. Jarosław Pawlak; przewodniczący Okręgowego Sądu Koleżeńskiego kol. Zbigniew Górski; dyrektor biura ZO Henryk Brylski i gł. księgowa Iwona Galus.

Posiedzenia otworzył prezes Zarządu Okręgu kol. Mirosław Iwański. Na posiedzeniu Prezydium ZO podjęto 7 uchwał dot. m.in.:

 

- wyznaczenia na stanowisko inspektora ochrony danych osobowych Panią Jadwigę Pyka, której zadania regulowane są artykułem 39 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r – uchwałę omówił dyr. biura ZO kol. Henryk Brylski;

 

 

- wydania wtórnika zezwolenia na amatorski połów ryb wędką na wodach Okręgu PZW w Katowicach w 2018 r. dla członek koła PZW nr 23 Katowice Bogucice i członka koła PZW nr 80 Milmet Timken Premiu, utraconych w wyniku kradzieży i prania odzieży wędkarskiej,

 

- skrócenia na niektórych akwenach zakazu połowu szczupaka i sandacza z 31.05.na 30.05.2018 r. Uchwała ze zmianami załącznika została zamieszczona na stronie internetowej Okręgu PZW w Katowicach w zakładce „zasady wędkowania w okręgu Katowice w 2018 r.”

 

- ograniczenia wędkowania na części łowiska licencyjnego Buków nr 610z. Wędkowanie może odbywać jedynie na linii brzegowej oznaczonej tablicami,

 

- zatwierdzenia regulamin porządkowy dla wędkarzy i osób im towarzyszących na zbiorniku wodnym nr 612  „Pniowiec”, którego gospodarzem jest koła PZW nr 49 Rybnik. Regulamin zamieszczony zostanie na stronie internetowej okręgu,

 

- zatwierdzenia zmiany w załącznika nr 2 do uchwały nr 34/2018 Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Katowicach z dnia 22.03.2018 r. w sprawie zatwierdzenia regulaminu i cennika stanicy wędkarskiej i pola kempingowego nad zbiornikiem nr 003 Pławniowice, dot. odpłatnego korzystania za udostępnienie pomieszczeń rybaczówki i terenu stanicy na organizowane imprezy sportowe,

 

- zakupu prawo wieczystego użytkowania nieruchomości gruntowej, o powierzchni 0,0024 ha, położonej w Katowicach przy ul. Krakusa, wchodząca w skład nieruchomości, na której zlokalizowana jest siedziba ZO PZW w Katowicach - uchwały omówił wiceprezes ZO ds. gospodarczych kol. Edward Totoń.

 

 

 

W dalszej części obrad Prezes ZO przedstawił stan realizacji wprowadzenia Polityki bezpieczeństwa danych osobowych w okręgu, z którą na bieżąco zapoznawani są działacze okręgu na szczeblu Zarządu Koła i Zarządu Okręgu zgodnie harmonogramem zaplanowanych szkoleń członków Okręgu PZW w Katowicach pełniących funkcje z wyboru i powoływanych na funkcje związane z przetwarzaniem danych osobowych. Na stronie internetowej okręgu w odpowiedniej zakładce zostanie zamieszczona przez inspektora danych osobowych informacja wyjaśniająca ogólne zasady przetwarzania danych osobowych na potrzeby statutowe Związku, będących w zasobach Okręgu PZW w Katowicach.


 

 

 

 

Przewodniczący OKR kol. Zygmunt Witkowski omówił protokół z przeprowadzonej kontroli koła PZW nr 22 Kleofas dotyczący błędnego stosowania przepisów w zakresie powoływania członków komisji rewizyjnej koła.

 

  

 

Przewodniczący OSK kol. Zbigniew Górski złożył sprawozdanie z działalności sądów koleżeńskich za 2017 r. Okręgowy sąd koleżeński przeprowadził 9 rozpraw o 2 więcej niż w 2017 r. Sądy koleżeńskie kół rozpatrzyły 460 spraw o 137 spraw mniej niż w roku 2017 r. Najczęstszymi karami m.in. jakie orzeczono, to 246 upomnień, 164 nagany, 31 ograniczeń do wędkowania, 8 zawieszeń w prawach członka. Powyższe wyniki wskazują na spadek popełnianych wykroczeń przez wędkarzy i mają odniesienie do szkoleń przeprowadzanych przez OSK i ESSR.


 

Wiceprezes ZO PZW ds. organizacyjnych kol. Janusz Olszewski wspólnie z przewodniczącym OKR kol. Zygmuntem Witkowskim przedstawili stan realizacji szkoleń dla przez sów kół i przewodniczących komisji rewizyjnych kół. Do chwili obecnej zostały przeprowadzone jedno takie szkolenia w rej. III, które przyjęte zostało z pełną aprobatą uczestników. Dalsze szkolenia prowadzone będą zgodnie z przyjętym planem, opracowanym przez komisje organizacyjną ZO i OKR. Materiał szkoleniowy został opracowany na podstawie dokumentacji spływającej z jednostek terenowych do władz i organów Okręgu PZW w Katowicach.


 

 

 

 

Prezes Zarządu Okręgu

Mirosław Iwański

 

Fot. Jarosław Pawlak

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama