Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Lipcowe posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Katowicach

Aktualności | 2018-07-26 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

 

W czwartek 26 lipca 2018 r. o godz. 16,00 w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Prezydium ZO, w którym uczestniczyli zaproszeni goście: przewodniczący i sekretarz Okręgowej Komisji Rewizyjnej kol. Zygmunt Witkowski i kol. Jarosław Pawlak; dyrektor biura ZO Henryk Brylski.

Posiedzenia otworzył prezes Zarządu Okręgu kol. Mirosław Iwański. Na posiedzeniu Prezydium ZO podjęto 5 uchwał dot.:

 

 

- zmian w zasadach wędkowania obowiązujących od 2018 r. na wodach ogólnodostępnych polegających na wprowadzeniu na akwenie Łęgoń nr 624 zakaz połowu ryb od strony stawów hodowlanych i wyspy oraz zakaz wędkowania na odcinku linii brzegowej wzdłuż przewodów energetycznych średniego napięcia” wszystkimi metodami za wyjątkiem wywózki zanęt i przynęt tzw. "modelami pływającymi", bez prawa zarzucania zanęt i przynęt sprzętem wędkarskim. Zmiana została wymuszona decyzją zakładu energetycznego mającego na celu zapewnienie bezpieczeństwa wędkujących na tym odcinku, którzy niejednokrotnie przy zarzucaniu zestawów wędkarskich powodowali narzucanie ich na przewody energetyczne stwarzając bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia  przez wędkującego uchwałę omówił wiceprezes ZO ds. gospodarczej kol. Edward Totoń;

 

 

- dofinansowania inwestycję remontu dachu rybaczówki w Kole nr 41 Relaks w Piekarach Śląskich w wysokości do 50 % poniesionych kosztów na podstawie przedstawionych faktur, jednak nie więcej niż  2.500,00 zł.,

- nadania odznaki okręgowej „Senior Wędkarstwa” dla 44 członków Okręgu PZW w Katowicach, za co najmniej 40 lecie przynależności do Polskiego Związku Wędkarskiego – uchwały omówił sekretarz ZO kol. Mirosław Winiarski,

 

 

 

- zamknięcia do amatorskiego połowu ryb część linii brzegowej zbiornika Dzierżno Duże na odcinku 700 m w okolicach wpływu rzeki Kłodnicy, w okresie od godz. 13:00 dn. 04.10.2018 r. do godziny 13:00 dn. 07.10.2018 r. na czas rozgrywania zawodów karpiowych, organizowanych przez Koło PZW nr 29 Dzierżno Duże,

- zamknięcia do amatorskiego połowu ryb lewy brzeg rzeki Odry w Kędzierzynie Koźlu – Rogach na odcinku 500 m od mostu kolejowego w górę rzeki, w okresie od godz. 06:00 dn. 17.08.2018r. do godziny 14:00 dn. 19.08.2018r., na czas rozgrywania zawodów spławikowych, organizowanych przez Koło PZW nr 85 KWK Paryż – uchwałę omówił wiceprezes ZO ds. sportu Bogusław Kossowski.

 

 

 

W dalszej części posiedzenia wiceprezes ZO ds. gospodarczej kol. Edward Totoń zapoznał zebranych z zawarciem umowy na wykonanie operatu wodno-prawnego na korzystanie z wód stawów Korytnik 1, Korytnik 2 i 4 oraz stawu Kiszka będących w użytkowaniu koła PZW nr 92 KWK Halemba za kwotę 12 000 zł.

 

Przewodniczący komisji ds. promocji i mediów kol. Dariusz Gacek poinformował, że Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach, mając na celu przygotowanie rejestracji potencjalnych Dawców szpiku kostnego, podczas zawodów wędkarskich prezesów kół i członków Zarządu Okręgu zaplanował w dniu 18.08.2018 r. wspólną akcja z Fundacją DKMS pod nazwą: ”WĘDKARZ DO SZPIKU KOŚCI” spodziewając się, że baza potencjalnych Dawców powiększy się o kolejne osoby, które dadzą szansę na nowe życie pacjentom chorym na nowotwory krwi.

 

 

W sprawach różnych dyr. biura ZO kol. Henryk Brylski przedstawił pismo Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zezwalające na wprowadzenie do wód zbiornika Łąka wchodzącego w skład obwodu rybackiego rzeki Pszczynka nr 1, karpia o rozmiarach konsumpcyjnych w ilości dodatkowej nie przekraczającej 1620 kg, w okresie obowiązywania umowy na rybackie użytkowanie przedmiotowego obwodu rybackiego, tj. do końca 2024 roku.

Ponadto wszystkie umowy na wody użytkowane przez Okręg PZW w Katowicach od RZGW Gliwice, dopiero podlegać będą przedłużeniu przez PGW Wody Polskie, po opracowaniu odpowiednich procedur przez użyczającego.

 

 

  

 

 

 

Prezes Zarządu Okręgu

Mirosław Iwański

 

Fot. Jarosław Pawlak

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama