Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Odłowy i Zarybienie zbiornika Łąka w Porębie 20.10.2018

Aktualności | 2018-10-21 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

 

W sobotę dnia 20.10.2018r. od wczesnych godzin ranka na stawie hodowlanym „Lipczyk” w Pszczynie gospodarza Koła PZW nr 44 Pszczyna zostało przeprowadzone odłów ryb.

 

Koło PZW nr 44 Pszczyna na stawie Lipczyk prowadzi hodowlę ryb karpia oraz gospodarkę rybacko-wędkarską na zbiorniku Łąka-Poręba i rzece Pszczynka, zarybiając te wody wspólnie z Zarządem Okręgu PZW w Katowicach.

 

W tegorocznych pracach przy odłowach ryb pod przewodnictwem prezesa koła Kazimierza Kowalika uczestniczyli wędkarze członkowie koła, Zarzadu Koła,  Komisji Rewizyjnej Koła oraz strażnicy Społecznej Straży Rybackiej.

 

Po odłowieniu, ryby zostały odpijane w płuczce ze świeżą dobrze natlenioną wodą, Podczas sortowania oddzielono ryby stosunkowo niewielkich rozmiarów, nie nadające się jeszcze na rybę handlową oraz rozdzielono ryby różnych gatunków.

Po zważeniu ryb w ilości 1270 kg karpia kroczek oraz 1000 kg karp trzyletni, około godz. 12.30 w obecności przedstawiciela Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZW w Katowicach oraz Społecznej Straży Rybackiej Okręgu PZW w Katowicach ryb zostały przetransportowane w natlenionych basenach z wodą  i wpuszczone do zbiornika ogólnodostępnego nr. 005 Łąka w Porębie.

 

Podziękowania wszystkim zaangażowanym, szczególnie wędkarzy członków koła za trud i poświęcenie swojego czasu w corocznych odłowach ryb i zarybieniu zbiorników.

 

 

fot.video J. Pawlak

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama