Ważność kart wędkarskich

Aktualności | 2019-04-05 | Publikujący: Okręg PZW w Legnicy

W związku z licznymi zapytaniami, jakie spływają do Biura Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego w sprawie ważności karty wędkarskiej oraz w nawiązaniu do pisma Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Rybackiej w Katowicach, wyjaśniamy że, w świetle obowiązujących przepisów karty wędkarskie wydane po dniu 31.01.1997 r. są obecnie obowiązującym dokumentem uprawniającym do amatorskiego połowu ryb, dokumentem dożywotnim, nie wymagającym wymiany czy przedłużania.

Wszystkie karty wędkarskie wydane przed oznaczonym terminem utraciły swą ważność.

Z obowiązujących obecnie przepisów wynika, że uzyskanie karty wędkarskiej może nastąpić jedynie na podstawie zaświadczenia odpowiedniej komisji egzaminacyjnej o zdanym egzaminie na kartę wędkarską. Bezpłatnie można było wymieniać karty wędkarskie tylko do dnia 31 grudnia 1998 roku.

W załączeniu pisma wyjaśniające powyższe informacje.

Wiceprezes Zarządu Głównego PZW

ds. Ochrony i Zagospodarowania Wód