Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Sierpniowe posiedzenie Prezydium ZO z udziałem Członków Honorowych PZW Okręgu PZW w Katowicach – 01.08.2019 r.

Aktualności | 2019-08-01 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

 

W czwartek 01 sierpnia 2019 r. o godz. 7,00 na terenie Doliny Górnika w Chorzowie rozpoczęło się coroczne spotkanie z Członkami Honorowymi PZW Okręgu w Katowicach połączone ze wspólnym wędkowaniem na akwenie „Dolina Górnika” – łowisku licencyjnym okręgu prowadzonym przez sekcję wędkarską koła PZW Chorzów. Uczestników spotkania przywitał prezes ZO.

 

 

W pierwszej części spotkania rozegrano dwusektorowe spławikowe zawody wędkarskie. W sektorze pierwszym rywalizowali między sobą Członkowie Honorowi Okręgu PZW w Katowicach, w sektorze drugim członkowie prezydium ZO i zaproszeni goście. W sumie uczestniczyło 24 zawodników.

W sektorze pierwszym zwyciężył: Zygmunt Witkowski wynikiem 6 260 pkt., 2. miejsce zajął Jan Grund – 3 790 pkt., 3. miejsce zajął Edward Totoń – 2 545 pkt.,


wyniki:


Zawody Prezydium ZO z udziałem Członków Honorowych PZW Okręgu PZW w Katowicach


 

 

 

 

 

w sektorze drugim: zwyciężył Andrzej Szczęsny wynikiem 8 595 pkt., 2. miejsce zajął Jarosław Pawlak – 5 940 pkt., 3. Janusz Olszewski – 5 650 pkt. W sumie złowiono 71 570 kg różnych gatunków ryb, które wróciły spowrotem do łowiska.     

 

 

 

 

 

 W drugiej części spotkania rozpoczęło się posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu z udziałem Członków Honorowych i zaproszonych gości. Obradom przewodniczył Prezes Zarządu Okręgu – Mirosław Iwański.

 

 

Dyr. biura kol. Henryk Brylski omówił uchwały w sprawie:

1) zmiany załącznika nr 1 do uchwały nr 94/2018 Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Katowicach z dnia 22.11.2018 r. w sprawie zatwierdzenia regulaminu i cennika na łowisku specjalnym „Rybnik” na 2019 r.

a) pkt 2  ppkt „a” otrzymał nowe  brzmienie: wędkowanie dozwolone jest z brzegu w godzinach od 4.00 do 23.00, z wyjątkiem:

- zbiornika Orzepowice, na którym wolno wędkować przez całą dobę,

- odcinka linii brzegowej tzw. ,,zrzutu ciepłej wody  wolno wędkować w godz. od 4:00 do 23:00, a  w okresie od 01.10. do 30.04.  przez całą dobę,

- odcinków linii brzegowej wzdłuż drogi pomiędzy zbiornikiem Grabownia Mała i Grabownia Duża wolno wędkować w godz. 4:00 do 23:00, a  w okresie od 01.10. do 30.04.  przez całą dobę,

- na wydzielonej linii brzegowej terenu ośrodka ,,Kotwica” wolno wędkować w godz. 4:00 do 23:00 , a w okresie  od 01.10. do 30.04. przez cała dobę  na warunkach określonych  przez właściciela lub administratora terenu”.

b) pkt 3 ppkt „b” otrzymał nowe brzmienie: zakaz połowu w nocy z wyjątkiem:

- zb. Orzepowice, na którym wolno wędkować przez cała dobę,

- odcinka linii brzegowej tzw. ,,zrzutu ciepłej wody”  wolno wędkować w godz. od 4:00 do 23:00, a  w okresie od 01.10. do 30.04.  przez całą dobę. 

- odcinków linii brzegowej  wzdłuż drogi pomiędzy zbiornikiem Grabownia Mała i Grabownia Duża wolno wędkować w godz. 4:00 do 23:00, a  w okresie od 01.10. do 30.04.  przez całą dobę,

- na wydzielonej linii brzegowej terenu Ośrodka tzw. ,,Kotwica” wolno wędkować w godz. 4:00 do 23.00, a w okresie od 01.10. do 30:04. przez cała dobę na warunkach określonych przez właściciela lub administratora terenu”.

2) wyrażenia zgody gminie Zebrzydowice na pobór wody z jazu w Kończycach Małych oraz korzystanie z doprowadzalnika na potrzeby stawu Zamkowego pod następującymi warunkami:

- gmina Zebrzydowice będzie partycypować w remontach i utrzymaniu jazu w Kończycach Małych oraz doprowadzalnika proporcjonalnie do ilości pobieranej wody z jazu,

- podpisze umowę określająca warunki korzystania z jazu i doprowadzalnika oraz ponoszenia kosztów ich utrzymania.

3) wyrażenia zgody gminie Zebrzydowice na odprowadzenie wody ze stawu przy LKS Kończyce Małe do stawu Mikowiec w Kończycach Małych. Warunki odprowadzenia wody zostaną określone w umowie.   

 

 

 

Skarbnik ZO kol. Robert Sito omówił uchwałę w sprawie zakupu dwóch rowerków wodnych na potrzeby ośrodka wypoczynkowo – wędkarskiego Bezchlebie.

 

Wiceprezes ZO ds. sportu kol. Bogusław Kossowski omówił następujące uchwały sprawie:

1) zamknięcia na wniosek koła nr 62 Wodzisław Śląski do amatorskiego wędkowania zbiornik nr 60 Buków I w okresie od 11 do 15.09.2019 zb. na czas rozgrywania zawodów karpiowych, organizowanych przez klub karpiowy Carp Dream Wodzisław Śl.,

2) zamknięcia na wniosek koła nr 65 Zabrze Makoszowy do amatorskiego wędkowania zbiornik nr 734 Bocianie Gniazdo w okresie od 09 do 11.08.2019 r. na czas rozgrywania maratonu karpiowego, organizowanego przez Team Karpiowy koła PZW nr 65 Zabrze Makoszowy, jednocześnie zezwala na używanie modeli zdalnie sterowanych do wywożenia zanęt i przynęt podczas trwania maratonu karpiowego.

3) wyrażenia zgody firmie Imprezy Wędkarskie na organizację zawodów gruntowych na kanale Dwory w Oświęcimiu, w dniu 03.08.2019 r. zgodnie z zasadami organizacyjnymi sportu wędkarskiego,

4) wyrażenia zgody na organizację zawodów spławikowo-gruntowych 2019 na zalewie Mitręga w Łazach, w dniu 19.09.2019 r. Zarządowi Terenowemu NSZZ Policjantów Oddziału Prewencji Policji w Katowicach o Puchar Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy OPP w Katowicach. Zawody odbędą się zgodnie z zasadami organizacyjnymi sportu wędkarskiego.

 

 

 

W dalszej części obrad przewodniczący poszczególnych komisji problemowych złożyli relacje ze swej działalności za sierpień 2019 r. Prace przebiegały zgodnie z planami przyjętymi na 2019 r. i rozszerzone o sprawy bieżące, które mają odzwierciedlenie w podjętych uchwałach.

 

W sprawach różnych dyr. biura kol. Henryk Brylski zapoznał zebranych z decyzją prezydenta miasta Jaworzna w sprawie zamknięcia zbiornika Sosina do wędkowania i korzystania z niego przez wszystkie podmioty zajmujące się rekreacją na tym akwenie do końca 2020 r. z powodu prac remontowo budowlanym na tym terenie. Przyjęto decyzję o podjęciu rozmów z prezydentem na okoliczność umożliwienia wędkarzom korzystania z akwenu na terenie już opuszczonym przez ekipę porządkującą obrzeża zbiornika. Poruszono także sprawę ograniczenia wędkowania na zbiorniku Chechło Nakło przez gminę Świerklaniec, która udostępniła do wędkowania niewielki odcinek brzegowy akwenu. W tej sprawie również okręg wraz z kołem podejmie działania zmierzające o zwiększenie linii brzegowej do wędkowania.

 

W dniu 02.08.2019 r. odbędzie się wizytacja ośrodka wypoczynkowo-wedkarskiego Bezchlebie i terenów będącego w użytkowaniu koła PZW Bytom przez Nadleśnictwo Brynek.

Na zakończenie posiedzenia prezes ZO przekazał informację z prac prezydium ZG PZW dot. m.in. pozyskiwaniu środków unijnych przez GR PZW Suwałki, powołania składów reprezentacji na mistrzostwa świata w wędkarstwie spławikowym, które odbędą się w Serbii oraz organizację zawodów wędkarskich rangi krajowej. 

 

 

 

 

Prezes Zarządu Okręgu

Mirosław Iwański

 

Fot. Jarosław Pawlak

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama