Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 roku niestety nie likwiduje zakazu organizacji imprez sportowych

Aktualności | 2021-02-11 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

W związku z licznymi zapytaniami z kół oraz okręgów PZW dotyczącymi możliwości organizacji zawodów wędkarskich po 18 maja bieżącego roku uprzejmie informujemy, że po ukazaniu się nowego Rozporządzenia Rady Ministrów w dniu 16 maja 2020 roku, poprosiliśmy o opinię prawną Radcę Prawnego Zarządu Głównego PZW, którą zamieszczamy poniżej:

”W odpowiedzi na pytanie odnośnie możliwości organizacji zawodów wędkarskich po ogłoszeniu przez Radę Ministrów rozporządzenia z dnia 16.05.2020r. znoszącego część zakazów i obostrzeń uprzejmie informuję, że przywoływane Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16.05.2020r. niestety nie likwiduje zakazu organizacji imprez sportowych. W paragrafie 13 powołanego rozporządzenia nadal do odwołania zakazuje się organizowania zgromadzeń, imprez i spotkań w tym także imprez sportowych, do których niewątpliwie zaliczają się zawody sportowe w wędkarstwie. Wyłączenia od ogólnego zakazu dotyczą jedynie spotkań osób najbliższych pozostających we wspólnym pożyciu, spotkań 2 osób, spotkań i zebrań związanych z wykonywaniem czynności zawodowych lub służbowych, udziałem w akcjach wolontariatu, organizacją egzaminów.”

 

Główny Kapitanat Sportowy śledzi na bieżąco rozwój sytuacji i w przypadku złagodzenia restrykcji spowodowanych pandemią COVID-19 będzie informował okręgi PZW.

Poleć znajomemu

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama