Posiedzenie Zarządu Okręgu PZW w Katowicach 01.04.2021

Aktualności | 2021-04-01 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W czwartek 01 kwietnia 2021 r. o godz. 18,00 w trybie pracy zdalnej odbyło się posiedzenie Zarządu Okręgu, w którym uczestniczyli zaproszeni goście: sekretarz Okręgowej Komisji Rewizyjnej kol. Jarosław Pawlak; przewodniczący Okręgowego Sądu Koleżeńskiego kol. Zbigniew Górski oraz dyrektor biura ZO Henryk Brylski i gł. księgowa Iwona Galus.

Posiedzenie otworzył prezes ZO PZW Mirosław Iwański.

Na posiedzeniu Zarządu Okręgu podjęto 2 uchwał w sprawie:

- wprowadzenia  zmiany w załączniku nr 1 do uchwały nr 45/2020 ZO PZW w Katowicach z dnia 26.11.2020 r. dot.: ustanowienia szczegółowych i ogólnych warunków uprawiania amatorskiego połowu ryb na wodach ogólnodostępnych od 2021 r.

Postanowiono zawiesić do odwołania tiret drugi punktu 2a w Rozdziale VI załącznika nr 1 do uchwały nr 45/2020 ZO PZW w Katowicach z dnia 26.11.2020 r. w sprawie: ustanowienia szczegółowych i ogólnych warunków uprawiania amatorskiego połowu ryb na wodach ogólnodostępnych od 2021r. o brzmieniu:

- zakaz połowu ryb w soboty i niedziele od 01.04. do 31.10. na lewym brzegu rzeki, patrząc z nurtem rzeki (za wyjątkiem zorganizowanych i uzgodnionych z użytkownikiem zawodów wędkarskich).

Zawieszenie w.w. zapisu będzie obowiązywało do czasu uchylenia obostrzeń zawartych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 19.03.2021 i 29.03.2021 r. w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów  w  związku z wystąpieniem  stanu epidemii  COVID-19, które zabrania do odwołania   rozgrywanie zawodów sportowych przez organizacje nie będące związkami sportowymi.

Dzisiejsza decyzja Zarządu Okręgu wychodzi naprzeciw swobodnego korzystania przez wędkarzy z linii brzegowej rzeki Odry w Kędzierzynie Koźlu, tym samym rozszerza możliwości wędkowania na terenie zarezerwowanym dla organizowania zawodów sportowych;

- wyrażenia zgody na organizację zawodów spinningowych z łodzi z cyklu  Grand Prix Koła nr 65 Zabrze-Makoszowy na Zb. Dzierżno Duże nr 713 w dniach: 30.05.2021 r., 29.08.2021 r., 10.10.2021 r.

W czasie zawodów linia brzegowa Zb. Dzierżno Duże nr 713 pozostaje dostępna dla amatorskiego połowu ryb – uchwały omówił wiceprezes ZO ds. sportu Bogdan Kossowski.

W sprawach różnych kol. prezes ZO Mirosław i dyr. Henryk Brylski omówili pismo przekazane posłom na Sejm RP obecnej kadencji o zgłoszenie interpelacji poselskiej do Ministra Infrastruktury w sprawie ustalenie przez Wody Polskie czynszów dzierżawnych na grunty pod wodami w rejon VI, zlokalizowanych w polderze Buków, w wysokości kilkakrotnie wyższej od obecnie obowiązujących przewyższających koszty utrzymania zbiorników wodnych, zagrożonych wodami powodziowymi.

Omówiono również propozycje podniesienia wysokości czynszów dzierżawnych od stycznia 2022 r. przez Lasy Państwowe, także kilkakrotnie wyższe od obecnych.

W sprawach tych będziemy negocjować umowy dzierżawne.

Zapoznano z pismami dot. planowanego remontu wiaduktu nad torami kolejowymi prowadzącymi do ośrodka Bezchlebie, który ma być zrealizowany w bieżącym roku, spotkaniu organizowanym przez  ZGH Bolesław w sprawie odprowadzenia ścieków z odwodnienia zakładów w dniu 21.04.2021 r. oraz o spotkaniu w Gminie Świerklaniec w sprawie sezonu wędkarskiego nad zb. Nakło- Chechło w dniu 12.04.2021 r.

Mirosław Iwański

Prezes Zarządu Okręgu