Posiedzenie Zarządu Okręgu PZW w Katowicach 22.04.2021

Aktualności | 2021-04-22 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W czwartek 22 kwietnia 2021 r. o godz. 16:00 w odbyło się stacjonarne posiedzenie Zarządu Okręgu, w którym uczestniczyli zaproszeni goście: przewodniczący i sekretarz Okręgowej Komisji Rewizyjnej kol. Zygmunt Witkowski i kol. Jarosław Pawlak; rzecznik dyscyplinarny kol. Wojciech Jędrysik; dyrektor biura ZO Henryk Brylski i gł. księgowa Iwona Galus.

Posiedzenia otworzył sekretarz Zarządu Okręgu kol. Mirosław Winiarski.

Udzielił w pierwszej kolejności głosu ustępującemu prezesowi ZO kol. Mirosławowi Iwańskiemu, który w swym wystąpieniu odniósł się do zaistniałej sytuacji.

Na posiedzeniu Zarządu Okręgu podjęto  uchwały:

- nr 30/2021 w sprawie:  ustąpienia z funkcji prezesa i zmiany w składzie Zarządu Okręgu PZW w Katowicach - uchwałę omówił sekretarz ZO kol. Mirosław Winiarski.

Po zatwierdzeniu w/w uchwały prowadzenie przejął wiceprezes ZO ds. organizacyjnych kol. Janusz Olszewski.

- nr 31/2021 w sprawie: zatwierdzenia regulaminu i cennika Ośrodka Wędkarskiego oraz Stanicy Wędkarskiej Okręgu PZW w Katowicach nad zbiornikiem Dzierżno Małe - uchwałę omówił skarbnik ZO kol. Robert Sito.

W sprawach różnych omówiono:

- pismo Prezydenta Miasta Piekary Śląskie dot. decyzji  o umorzeniu 80% zaległości w podatku od nieruchomości za okres od kwietnia 2O18 do grudnia 2020 roku tj. 28.000 zł należności głównej i 3.787 zł odsetek.

- pismo Gminy Lubomia dot. o wszczęciu z urzędu postępowania administracyjnego w sprawie umorzenia kary pieniężnej postępowania w wysokości 124.425,21 zł.

W dniu 30 kwietnia br. o godz. 9:00 zostaną przeprowadzone oględziny 8 szt. drzew z gatunku brzoza brodawkowata na okoliczność zachowania ich żywotności. Dotyczy to nieruchomości położonej w Bukowie.

- informacja w sprawie zawiadomienia Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śl.

- informacja od Starostwa w Gliwicach, że przetarg na zbiornik Pławniowice Małe się  odbędzie.

- wyniki badań ryb na zb. Rybnik oraz dalszy odłów karpi do celów badań.

- informacja o szkoleniu on-line w dniu 27.04.2021 r. w sprawie uruchomienia aplikacji elektronicznej ewidencji członków oraz wnoszenia składek członkowskich.

Janusz Olszewski

Wiceprezes Zarządu Okręgu ds. organizacyjnych