Zarybienie pstrągiem potokowym - narybek wiosenny +1

Aktualności | 2021-04-26 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniach 12, 13, 16 i 17 kwietnia 2021 r. wykonano zarybienie materiałem pstrąga potokowego ( narybek wiosenny 1+) w łącznej ilości 21 950 szt.

Zarybiono następujące wody: rz. Biała Przemsza z dopływami, rz. Sztoła, rz. Biała, pot. Jasienica, pot. Puńcówka, pot. Bobrówka, rz. Olza, rz. Drama, oraz Kanał Szczakowa.

Pstrągi potokowe pochodziły z gospodarstwa Rybackiego w Bielsku Białej–Olszówka.  Przeciętna długość pstrąga 8-12 cm, ryby były w bardzo dobrej kondycji, nie odnotowano strat w transporcie.

Zarybiono również rzekę Czarną Przemszę dwulatkiem pstrąga potokowego w ilości 178 kg z Ośrodka Zarybieniowego Okręgu PZW w Krośnie.

W najbliższych dniach zostanie uzupełnione zarybienie na rz. Białej Przemszy i rz. Czarnej Przemszy pstrągiem potokowym.

W zarybieniach uczestniczyli działacze z Kół, wędkarze, pracownicy etatowej Straży Rybackiej, Społecznej Straży Rybackiej, pracownicy działu GRW, obecny był również przedstawiciel Wód Polskich.

Wszystkim uczestnikom za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

Dział GRW