Komunikat o wynikach z Muchowych Mistrzostw Polski 2021

Aktualności | 2021-06-28 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Mistrzostwa odbyły się w dniach 25-27.06.2021. Seniorzy (drużynowo i indywidualnie) rywalizowali w czterech sektorach (A, B, C, D) na OS Dunajec między miejscowościami Krościenko a Łącko. Dla juniorów przewidziano osobny sektor (J) zlokalizowany w Nowym Targu na odcinku „złów i wypuść” Czarnego Dunajca.

Zawody rozegrano w trzech turach. I i II tura odbyły się 26.06.2021 natomiast III tura 27.06.2021. W mistrzostwach wzięło udział 48 drużyn (156 seniorów oraz 11 juniorów).

Drużynowym Mistrzem Polski 2021 seniorów został zespół: GKWS NEPTUN Gdańsk.

Mistrzem Polski  2021 seniorów  został: Dawid KOWALSKI – Okręg Nowy Sącz s. Mszanka.

Mistrzem Polski 2021 juniorów został: Oskar KANIUCZAK – WKS SanSport Dynów PZW Przemyśl.

Okręg PZW w Katowicach reprezentowała drużyna w składzie:

• Krzysztof Gaweł

• Jacek Jaklewicz

• Marek Nieckuła

Nasza drużyna wystartowała bardzo dobrze, zajmując po pierwszej turze III miejsce. W kolejnych turach było już gorzej. Po drugiej turze miejsce IV, a po turze trzeciej ostatecznie miejsce VIII w klasyfikacji końcowej.

W klasyfikacji indywidualnej nasi reprezentanci zajęli miejsca:

• Andrzej Bodinka – 39 miejsce

• Marian Cuber – 143 miejsce

W kategorii juniorów:

• Jakub Chrząstek – 9 miejsce

Biorąc pod uwagę wyniki wszystkich, dotychczas rozegranych, tegorocznych zawodów GPP, łatwo zauważyć, że nasi reprezentanci zdecydowanie lepiej spisują się jako drużyna niż jako startujący indywidualnie.

Ze szczegółowymi wynikami poszczególnych tur Muchowych Mistrzostw Polski 2021 można zapoznać się na stronie internetowej organizatora, którym był ZO PZW Nowy Sącz.

Koordynator ds. muchowych

Krystyn Łuszczuk