Posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Katowicach 29.07.2021

Aktualności | 2021-07-30 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W czwartek 29 lipca 2021 r. o godz. 16:00 w odbyło się stacjonarne posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu w którym uczestniczyli zaproszeni goście: przewodniczący i sekretarz Okręgowej Komisji Rewizyjnej kol. Zygmunt Witkowski i kol. Jarosław Pawlak,  przewodniczący Okręgowego Sadu Koleżeńskiego kol. Zbigniew Górski, rzecznicy dyscyplinarni: kol. Władysław Wenerski, kol. Wojciech Jędrysik, dyrektor biura ZO Henryk Brylski.

Posiedzenia otworzył i prowadził wiceprezes Zarządu Okręgu ds. organizacyjnych kol. Janusz Olszewski.

Prezydium ZO na swym posiedzeniu podjęło niżej wymienione uchwały:

W zakresie działalności organizacyjnej podjęto następującą uchwałę w sprawie:

- uchylenia uchwały nr 3/06/2021 Zarządu Koła PZW nr 13 Gliwice, - uchwały omówił wiceprezes ZO ds. organizacyjnych kol. Janusz Olszewski.

W zakresie działalności gospodarczej podjęto następujące uchwały  w sprawie:

- zawarcia umowy z Województwem Małopolskim na realizację operacji pt. „Doposażenie Patrolu Straży Rybackiej w Dolinie Karpia wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia”

uchwałę omówił wiceprezes ZO ds. gospodarczych kol. Edward Totoń.

- wymiany bramy wjazdowej na teren siedziby Okręgu PZW w Katowicach , - uchwałę omówił wiceprezes ZO ds. organizacyjnych kol. Janusz Olszewski.

W zakresie działalności finansowej podjęto następującą uchwałę w sprawie:

- dofinansowania inwestycji w kołach PZW: nr 44 Pszczyna, nr 54 Sosnowiec, nr 26 Kazimierz, - uchwałę omówił skarbnik ZO kol. Robert Sito.

W zakresie działalności sportowej podjęto następujące uchwały w sprawie:

- zamknięcia do wędkowania zbiornika nr 713 Dzierżno Duże,

uchwały omówił wiceprezes ZO ds. sportu kol. Bogusław Kosowski.:

W zakresie działalności Komisji Młodzieżowej podjęto następującą uchwałę w sprawie:

- nadania stopnia Instruktora Szkolenia Młodzieży Wędkarskiej, - uchwałę omówił wiceprezes ZO ds. młodzieży kol. Zbigniew Mosko.

Informacje z prac OKR, OSK i Rzecznika Dyscyplinarnego przekazali odpowiednio Przewodniczący kol. Zygmunt Witkowski, Przewodniczący Zbigniew Górski, Rzecznicy Dyscyplinarni: kol. Władysław Wenerski i kol Wojciech Jędrysik.

Informacje z prac komisji problemowych przekazali przewodniczący komisji  i opiekunowie rejonów.

W sprawach różnych omówiono:

- pismo Przewodniczącego Komisji Promocji i Mediów dot. nagród pieniężnych dla kół w związku z prawidłowym prowadzeniem internetowej prezentacji swojej działalności,

- odpowiedz Ministra Infrastruktury w sprawie wysokości opłat za dzierżawę wód od Wód Polskich RZGW w Gliwicach oraz informacja ze spotkania z Dyrektorem RZGW w Gliwicach  Wody Polskie,

- informacja z rozprawy sądowej z dnia 13.07.2021 r. z powództwa Wojciecha Wrzęczyckiego oraz wyrok w tej sprawie,

- Postanowienie Komornika Sądowego  przy Sądzie  Rejonowym w Zabrzu w sprawie umorzenia postępowania egzekucyjnego z mocy prawa,

- pismo Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w sprawie wniosku Starosty Gliwickiego o wyłączenie z obwodu  rybackiego Pot. Toszecki nr 1 – zb. Pławniowice Małe,

- informacja w sprawie zapłaty nakazu płatniczego Pana Ireneusza Pelza oraz Pismo pełnomocnika  Pana Pelza - Katarzyny Lebiedowicz-Grzanki,

- informacja z kontroli RZGW w Krakowie na stawach specjalnych w Libiążu, których gospodarzem jest Koło PZW nr 90 Janina,

- Decyzji wójta gm. Gorzyce w sprawie drzew na ośrodku Buków,

- Pismo ZG PZW w Warszawie w sprawie konsultacji społecznych projekty Programu przeciwdziałaniu niedoborowi wody,

- pismo stowarzyszenia Szansa Białej Przemszy,

- wiadomość e-mail dot. zbiornika Pogoria 1,

- pismo ZG Warszawa w sprawie skargi R. Brzozy.

Pisma omówili: kol. E. Totoń, dyrektor H. Brylski. kol. J. Olszewski.

Janusz Olszewski

Wiceprezes Zarządu Okręgu ds. organizacyjnych