0

Mistrzostwa Polski w wędkarstwie rzutowym

Aktualności | 2021-08-31 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniu 22 sierpnia 2021 r. w miejscowości Bychawa okręg PZW w Lublinie organizował Mistrzostwa Polski w wędkarstwie rzutowym. Reprezentacja młodzieży naszego okręgu była reprezentowana przez dwóch kadetów oraz dwóch juniorów.

W kategorii kadet Bartosz Mirek z koła PZW nr 92 Halemba zajął drugie miejsce zdobywając srebrny medal a tuż za nim na trzecim stopniu podium i brązowym medalem znalazł się Marcin Frank z koła PZW nr 86 KWK Śląsk.

W kategorii junior prowadzone były dwie klasyfikacje – trójbój spinningowy i pięciobój. W Trójboju spinningowym Grzegorz Frank z koła PZW nr 86 KWK Śląsk zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski a w pięcioboju uplasował się na 6 pozycji.

O dużym pechu może mówić srebrny medalista niedawnych Mistrzostw świata – Kamil Szołtysik z koła PZW nr 72 Zamet który „spalił” wszystkie trzy próby konkurencji nr 5 – odległość spinning spadając w klasyfikacji za premiowane miejsca.