Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Posiedzenie Prezydium ZO z udziałem Członków Honorowych PZW Okręgu PZW w Katowicach 26.08.2021

Aktualności | 2021-08-31 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

 

W czwartek 26 sierpnia 2021 r. o godz. 8,00 w Lubomii rozpoczęło się coroczne spotkanie z Członkami Honorowymi PZW Okręgu w Katowicach połączone ze wspólnym wędkowaniem na akwenie „Bażyna” – łowisku licencyjnym okręgu prowadzonym przez koło PZW Wodzisław Śl. Uczestników spotkania przywitał wiceprezes ZO ds. organizacyjnych.

 

W pierwszej części spotkania rozegrano dwusektorowe spławikowe zawody wędkarskie. W sektorze pierwszym rywalizowali między sobą Członkowie Honorowi Okręgu PZW w Katowicach, w sektorze drugim członkowie prezydium ZO i zaproszeni goście. W sumie uczestniczyło 24 zawodników.

 

W sektorze pierwszym zwyciężył: Edward Totoń wynikiem  5 850 pkt., 2. miejsce zajął Lech Gorczyński – 4 060 pkt., 3. miejsce zajął Konrad Ciura 1 790 pkt., w sektorze drugim: zwyciężył Henryk Brylski wynikiem 7 500 pkt., 2. miejsce zajął Mirosław Winiarski 2 370 pkt., 3. Zbigniew Mośko 2 280 pkt.

 

 

 

W drugiej części spotkania  rozpoczęło się posiedzenie Prezydium  Zarządu Okręgu z udziałem Członków Honorowych i zaproszonych gości. Obradom przewodniczył Wiceprezes Zarządu Okręgu ds. organizacyjnych – Janusz Olszewski.

 

Kol. Janusz Olszewski omówił projekty uchwał w sprawie: 

- uchylenia uchwały nr 5/06/2021 Zarządu Koła PZW nr 13 Gliwice,

- skierowania wniosku do Rzecznika Dyscyplinarnego ZO,

- zmiany zapisów uchwały nr 34/2021 Zarządu Okręgu PZW Katowicach w sprawie uchwalenia ordynacji wyborczej dla kół Okręgu PZW w Katowicach na lata 2021÷2024 z dnia 24.06.2021 r. ,

- uzupełnienia składu Zarządu Okręgu i komisji gospodarczej,

- odpłatnego użyczenia samochodu Ford Transit Zarządowi Głównemu PZW,

- powołania komisji egzaminacyjnej Koła PZW nr 9 Chorzów. Uchwały zostały przyjęte jednogłośnie.

 

 

Iwona Galus główna księgowa ZO omówiła projekt uchwały w sprawie zmiany terminu spłaty pożyczki przez Koło PZW nr 64 Zabrze. Uchwała została przyjęta.

 

Kol. Bogusław Kossowski wiceprezes ZO ds. sportu omówił projekty uchwał w sprawie:

- zmiany składu Okręgowego Kolegium Sędziowskiego,

- organizacji zawodów wędkarskich „Mistrzostw Polski”    w dyscyplinie feederowej na łowisku nr 033 Rzeka Odra  w Kędzierzynie Koźlu,

- organizacji zawodów karpiowych na zbiorniku nr 011 Sosina organizowanych przez Koło PZW nr 57 Szczakowa Miasto,

- organizacji zawodów karpiowych na zbiorniku nr 670 Buków I organizowanych przez Klub Karpiowy Carp Dream Wodzisław Śląski. Uchwały zostały przyjęte jednogłośnie.

 

 

Kol. Andrzej Szczęsny Przewodniczący Komisji Odznaki ZO omówił projekty uchwał w spawie:

- nadania odznak „Senior Wędkarstwa”,

- nadania odznaki okręgowej „Za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa  w Okręgu Katowickim”.


Przewodniczący komisji problemowych przedstawili informacje z przebiegu prac za lipiec 2021 r. dotyczących rozpoczęcia przygotowań do rozpoczęcia kampanii wyborczej z dniem 1 września i przygotowań do organizacji walnych zgromadzeń sprawozdawczo wyborczych w kołach oraz zapoznali się z projektem uaktualnionej ordynacji wyborczej przygotowanej przez Zarząd Okręgu na kadencję 2022 – 2025. Omówiono, kondycję finansową okręgu w 2021 r. według stanu na dzień 31 lipiec, która na obecnym etapie zapewnia realizację przyjętego budżetu, sportu krajowego i międzynarodowego.

 

Na zakończenie posiedzenia przegłosowano wniosek o zwołaniu Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów w sprawie wyboru prezesa ZO PZW w Katowicach. Podjęta została  w tej sprawie uchwała.  Termin i miejsce zostanie ustalone na najbliżym posiedzeniu ZO.

 

 

Kol. Jarosław Pawlak sekretarz Okręgowej Komisji Rewizyjnej omówił realizację aktualnej kontroli zleconej przez  GKR PZW   w zakresie prowadzonej w zakresie przygotowania odpowiedzi na pismo skierowane przez część delegatów z Rejonu VII. 

 

Opiekunowie Rejonów przedstawili informacje dot. organizacji spotkań z przedstawicielami kół w sprawie ustalenia terminów walnych zgromadzeń sprawozdawczo wyborczych.

 

W sprawach różnych dyr. biura kol. Henryk Brylski złożył informacja w sprawie:

- Odpowiedź Prezesa Wód Polskich na wniosek o ustalenie indywidualnej stawki czynszu dzierżawnego,

- Informacja o kontroli Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Wodzisławiu Śląskim,

- Odpowiedź p. Ryszarda Brzozy na nasze pismo,

- Skarga ws. zachowania wędkarzy na zb. Nr 616 Odra II,

- Informacja dot. odbioru materiału zarybieniowego ze stawów hodowlanych od dzierżawców okręgowych,

- Informacja o uchwałach ZG PZW: nr 349/VII/2021 w sprawie przedłużenia kadencji władz i organów w Polskim Związku Wędkarskim i nr 350/VII/2021 w sprawie zwołania XXXII Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Wędkarskiego oraz określenia terminów prac przygotowawczych,

- Zestawienie wpływów i liczebność członków OPZW w Katowicach.

 

 

Janusz Olszewski

Wiceprezes Zarządu Okręgu ds. organizacyjnych

 

Fot. Jarosław Pawlak

 

    

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama