Posiedzenie Prezydium ZO z udziałem Członków Honorowych PZW Okręgu PZW w Katowicach 26.08.2021

Aktualności | 2021-08-31 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W czwartek 26 sierpnia 2021 r. o godz. 8,00 w Lubomii rozpoczęło się coroczne spotkanie z Członkami Honorowymi PZW Okręgu w Katowicach połączone ze wspólnym wędkowaniem na akwenie „Bażyna” – łowisku licencyjnym okręgu prowadzonym przez koło PZW Wodzisław Śl. Uczestników spotkania przywitał wiceprezes ZO ds. organizacyjnych.

W pierwszej części spotkania rozegrano dwusektorowe spławikowe zawody wędkarskie. W sektorze pierwszym rywalizowali między sobą Członkowie Honorowi Okręgu PZW w Katowicach, w sektorze drugim członkowie prezydium ZO i zaproszeni goście. W sumie uczestniczyło 24 zawodników.

W sektorze pierwszym zwyciężył: Edward Totoń wynikiem  5 850 pkt., 2. miejsce zajął Lech Gorczyński – 4 060 pkt., 3. miejsce zajął Konrad Ciura 1 790 pkt., w sektorze drugim: zwyciężył Henryk Brylski wynikiem 7 500 pkt., 2. miejsce zajął Mirosław Winiarski 2 370 pkt., 3. Zbigniew Mośko 2 280 pkt.

W drugiej części spotkania  rozpoczęło się posiedzenie Prezydium  Zarządu Okręgu z udziałem Członków Honorowych i zaproszonych gości. Obradom przewodniczył Wiceprezes Zarządu Okręgu ds. organizacyjnych – Janusz Olszewski.

Kol. Janusz Olszewski omówił projekty uchwał w sprawie:

- uchylenia uchwały nr 5/06/2021 Zarządu Koła PZW nr 13 Gliwice,

- skierowania wniosku do Rzecznika Dyscyplinarnego ZO,

- zmiany zapisów uchwały nr 34/2021 Zarządu Okręgu PZW Katowicach w sprawie uchwalenia ordynacji wyborczej dla kół Okręgu PZW w Katowicach na lata 2021÷2024 z dnia 24.06.2021 r. ,

- uzupełnienia składu Zarządu Okręgu i komisji gospodarczej,

- odpłatnego użyczenia samochodu Ford Transit Zarządowi Głównemu PZW,

- powołania komisji egzaminacyjnej Koła PZW nr 9 Chorzów. Uchwały zostały przyjęte jednogłośnie.

Iwona Galus główna księgowa ZO omówiła projekt uchwały w sprawie zmiany terminu spłaty pożyczki przez Koło PZW nr 64 Zabrze. Uchwała została przyjęta.

Kol. Bogusław Kossowski wiceprezes ZO ds. sportu omówił projekty uchwał w sprawie:

- zmiany składu Okręgowego Kolegium Sędziowskiego,

- organizacji zawodów wędkarskich „Mistrzostw Polski”    w dyscyplinie feederowej na łowisku nr 033 Rzeka Odra  w Kędzierzynie Koźlu,

- organizacji zawodów karpiowych na zbiorniku nr 011 Sosina organizowanych przez Koło PZW nr 57 Szczakowa Miasto,

- organizacji zawodów karpiowych na zbiorniku nr 670 Buków I organizowanych przez Klub Karpiowy Carp Dream Wodzisław Śląski. Uchwały zostały przyjęte jednogłośnie.

Kol. Andrzej Szczęsny Przewodniczący Komisji Odznaki ZO omówił projekty uchwał w spawie:

- nadania odznak „Senior Wędkarstwa”,

- nadania odznaki okręgowej „Za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa  w Okręgu Katowickim”.

Przewodniczący komisji problemowych przedstawili informacje z przebiegu prac za lipiec 2021 r. dotyczących rozpoczęcia przygotowań do rozpoczęcia kampanii wyborczej z dniem 1 września i przygotowań do organizacji walnych zgromadzeń sprawozdawczo wyborczych w kołach oraz zapoznali się z projektem uaktualnionej ordynacji wyborczej przygotowanej przez Zarząd Okręgu na kadencję 2022 – 2025. Omówiono, kondycję finansową okręgu w 2021 r. według stanu na dzień 31 lipiec, która na obecnym etapie zapewnia realizację przyjętego budżetu, sportu krajowego i międzynarodowego.

Na zakończenie posiedzenia przegłosowano wniosek o zwołaniu Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów w sprawie wyboru prezesa ZO PZW w Katowicach. Podjęta została  w tej sprawie uchwała.  Termin i miejsce zostanie ustalone na najbliżym posiedzeniu ZO.

Kol. Jarosław Pawlak sekretarz Okręgowej Komisji Rewizyjnej omówił realizację aktualnej kontroli zleconej przez  GKR PZW   w zakresie prowadzonej w zakresie przygotowania odpowiedzi na pismo skierowane przez część delegatów z Rejonu VII.

Opiekunowie Rejonów przedstawili informacje dot. organizacji spotkań z przedstawicielami kół w sprawie ustalenia terminów walnych zgromadzeń sprawozdawczo wyborczych.

W sprawach różnych dyr. biura kol. Henryk Brylski złożył informacja w sprawie:

- Odpowiedź Prezesa Wód Polskich na wniosek o ustalenie indywidualnej stawki czynszu dzierżawnego,

- Informacja o kontroli Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Wodzisławiu Śląskim,

- Odpowiedź p. Ryszarda Brzozy na nasze pismo,

- Skarga ws. zachowania wędkarzy na zb. Nr 616 Odra II,

- Informacja dot. odbioru materiału zarybieniowego ze stawów hodowlanych od dzierżawców okręgowych,

- Informacja o uchwałach ZG PZW: nr 349/VII/2021 w sprawie przedłużenia kadencji władz i organów w Polskim Związku Wędkarskim i nr 350/VII/2021 w sprawie zwołania XXXII Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Wędkarskiego oraz określenia terminów prac przygotowawczych,

- Zestawienie wpływów i liczebność członków OPZW w Katowicach.

Janusz Olszewski

Wiceprezes Zarządu Okręgu ds. organizacyjnych