Posiedzenie Prezydium i Zarządu Okręgu PZW w Katowicach 30.09.2021

Aktualności | 2021-10-04 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W czwartek 30 września 2021 r. o godz. 12:00 odbyło się stacjonarne posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu w którym uczestniczyli zaproszeni goście: przewodniczący i sekretarz Okręgowej Komisji Rewizyjnej kol. Zygmunt Witkowski i kol. Jarosław Pawlak, przewodniczący Okręgowego Sądu Koleżeńskiego kol. Zbigniew Górski, rzecznik dyscyplinarny kol. Wojciech Jędrysik, dyrektor biura ZO Henryk Brylski oraz główna księgowa Iwona Galus.

Posiedzenia otworzył i prowadził wiceprezes Zarządu Okręgu ds. organizacyjnych kol. Janusz Olszewski.

Prezydium Zarząd Okręgu na swym posiedzeniu omawiało projekty uchwał wprowadzając niezbędne ich korekty, które zostaną przedstawione do akceptacji na posiedzeniu Zarządu Okręgu o godzinie 16:00.

Po zatwierdzeniu porządku obrad i protokołu z ostatniego posiedzenia Zarządu Okręgu z dnia 09.09.2021 r. głos zabrał działacz społeczny Pan Stefan Piętka w sprawie ratowania przed likwidacją 3 rzek: Sztoły, Baby i Białej w związku z zakończeniem eksploatacji górniczej przez ZGH Bolesław w Kopalni Pomorzany i zaprzestanie pompowania wód kopalnianych co spowoduje całkowite i bardzo szybkie wyschnięcie w/w rzek.

Po wysłuchaniu tego wystąpienia przystąpiono do zatwierdzania przygotowanych projektów uchwał:

· W zakresie działalności organizacyjnej podjęto następujące uchwały w sprawie:

- uchylenia uchwały nr 61/2021 Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Katowicach z dnia 26.08.2021 r.,

- wprowadzenia zmian zapisów w uchwale nr 35/2021 Zarządu Okręgu PZW w Katowicach z dnia 24.06.2021 r. w sprawie zasad typowania kandydatów do władz i organów Okręgu PZW w Katowicach,

- zawieszenia funkcjonowania Ośrodka Wędkarskiego oraz Stanicy Wędkarskiej nad zbiornikiem Dzierżno Małe,

uchwały omówił wiceprezes ZO ds. organizacyjnych kol. Janusz Olszewski.

· W zakresie działalności gospodarczej podjęto następujące uchwały  w sprawie:

- ustanowienia szczegółowych i ogólnych warunków uprawiania amatorskiego połowu ryb na wodach ogólnodostępnych od 2022 r.,

- wykazu wód krainy pstrąga i lipienia wraz z warunkami amatorskiego połowu ryb obowiązujących od roku 2022,

uchwały omówił wiceprezes ZO ds. gospodarczych kol. Edward Totoń.

· W zakresie działalności finansowej podjęto następujące uchwały  w sprawie:

- uchwalenia składek członkowskich na ochronę i zagospodarowanie wód dla członków PZW oraz opłat za zezwolenie na amatorski połów ryb dla wędkarzy niezrzeszonych na rok 2022,

- określenia wysokości wpisowego dla członka uczestnika PZW,

- dofinansowania inwestycji w kołach PZW: nr 55 Sosnowiec-Niwka, 104 przy UMiG Siewierz, 124 Borynia,

- zmiany warunków spłaty pożyczki przez Koło PZW nr 64 Zabrze,

- sprostowania oczywistej pomyłki pisarskiej w uchwale nr 38/2021 ,Zarządu Okręgu PZW  w Katowicach z dnia 24.06.2021 r.

- wynagrodzeń pracowników biura Zarządu Okręgu,

- sprzedaży samochodu Ford Transit oraz zakupu nowego samochodu,

uchwały omówił wiceprezes ZO ds. gospodarczych kol. Robert Sito.

- nadania odznak „Senior Wędkarstwa”

· W zakresie działalności sportowej podjęto następujące uchwały w sprawie:

- zawodów wędkarskich Klubu Wędkarskiego Fishing Team Zeus,uchwały omówił wiceprezes ZO ds. sportu kol. Bogusław Kosowski.

Przedstawiono:

·  Wstępne propozycje podziału składki członkowskiej oraz składki na ochronę  i zagospodarowanie wód na 2022 rok.

·  Informacje o przebiegu zarybień letnich.

·  Ocenę pracy SSR za I półrocze 2021 r.

·  Informacje z pracy Prezydium ZG i Zarządu Głównego.

Informacje z prac OKR, OSK i Rzecznika Dyscyplinarnego przekazali odpowiednio Przewodniczący kol. Zygmunt Witkowski, kol. Zbigniew Górski oraz Rzecznik Dyscyplinarny kol. Wojciech Jędrysik.

Informacje z prac komisji problemowych przekazali przewodniczący komisji  i opiekunowie rejonów.

W sprawach różnych omówiono:

-   Uchwały ZG PZW nr 356/IX/2021, nr 361/IX/2021 i nr 362/IX/2021,

-   Protokół z kontroli RZGW,

-   Informacja dot. spotkania w RZGW w Gliwicach,

-   Pismo W. Wrzęczyckiego z dnia 16.09.2021 r.,

- Postanowienie Prokuratury Rejonowej Gliwice-Zachód o odmowie wszczęcia dochodzenia,

-   Porozumienia międzyokręgowe,

- Informacja na temat odrzucenia wniosku dofinansowania projektu pn. „Usprawnienia procesu stanowienia prawa poprzez wzmocnienie potencjału działaczy PZW”,

-    Informacja w sprawie druku broszury

-    Informacja w sprawie zatrucia  zbiornika Orzepowice w Rybniku.

Janusz Olszewski

Wiceprezes Zarządu Okręgu ds. organizacyjnych