Konferencja Działaczy Młodzieżowych przy Zarządzie Głównym

Aktualności | 2021-10-14 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniach 8-10 października w Rawie Mazowieckiej odbyła się zorganizowana przez Radę ds. Młodzieży przy Zarządzie Głównym konferencja Działaczy Młodzieżowych. Nasz okręg reprezentowali kol Zbigniew Mośko  w-ce prezes ZO ds. młodzieży oraz kol. Andrzej Sztokfisz, kol. Wojciech Frank członkowie okręgowej komisji ds. młodzieży oraz jako członek Rady ds. młodzieży przy ZG PZW kol. Roman Łysiak.

Na konferencji Rada podsumowała 2020 i 2021 rok w pracy z młodzieżą, omówione zostały obozy młodzieży wędkarskiej, cykle olimpiad, pozyskiwanie sojuszników do działalności z młodzieżą oraz praca w okręgach.

Nasi przedstawiciele złożyli wniosek związany z regulaminem rozgrywania i punktowania występów na ogólnopolskich olimpiadach w sportach wędkarskich – dyskusja i decyzja ma zostać podjęta na najbliższej olimpiadzie w Kielcach.

W  sobotę na zalewie Tatar rozegrane zostały zawody wędkarskie w dyscyplinie feeder a po zawodach został podsumowany konkurs fotograficzny.

W kategorii do 16 lat wędkarze naszego okręgu silnie zaznaczyli swoją obecność.

2 miejsce zdobył Grzegorz Frank z koła PZW nr 86 KWK Śląsk

3 miejsce zdobył Marcin Frank z tego samego koła

4 miejsce zdobył Maksymilian Duda z koła PZW nr 51 Ruda Śląska

Wyróżnienia zdobyli :

Bartosz Mirek z koła PZW 92 Halemba

Klaudia Świerc z koła PZW nr 108 Miasteczko Śl.

Dawid Świerc z tego samego koła

Wieczorem odbyły się spotkania stref. Na spotkaniu strefy południowo-zachodniej podsumowano strefową olimpiadę zorganizowaną przez okręg Bielsko Biała oraz ustalono że w roku 2022 organizatorem spotkania w strefie i olimpiady będzie okręg  PZW Zielona Góra a rok później organizatorem obu przedsięwzięć będzie okręg PZW Częstochowa.