Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych (RODO) - 15.12.2021

Komunikaty | 2021-12-09 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W związku z obowiązkiem wdrożenia środków technicznych i organizacyjnych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych  (tzw. RODO), Zarząd Okręgu PZW w Katowicach organizuje cykl szkoleń mających na celu zapoznanie uczestników z przepisami i zasadami dotyczącymi bezpiecznego przetwarzania danych osobowych .

👉  Szkolenie jest obowiązkowe  dla podanej poniżej grupy członków Koła PZW:

• Prezes Zarządu Koła

• Wiceprezes Zarządu  Koła

• Sekretarz

• Skarbnik

• Gospodarz Koła

• Rzecznik dyscyplinarny

• Opiekun młodzieży

• Przewodniczący  Komisji  Egzaminacyjnej

• Administrator  koła w Centralnej Bazie Danych Członków PZW

• Przewodniczący  Komisji  Rewizyjnej

• Zastępca przewodniczącego  komisji  rewizyjnej

• Sekretarz komisji  rewizyjnej

• Przewodniczący  Sądu Koleżeńskiego

• Zastępca przewodniczącego  sądu koleżeńskiego

• Sekretarz sądu koleżeńskiego

• Inne osoby, wyznaczone przez Zarząd Koła

Osoby, które uczestniczyły w szkoleniu z zakresu ochrony danych osobowych, organizowanym przez Okręg PZW w Katowicach od roku 2018, są zwolnione z tego obowiązku   pod   warunkiem,   że   ich   upoważnienie   nie   utraciło   mocy   w   związku z rezygnacją lub odwołaniem z pełnionej funkcji w trakcie trwanie kadencji 2017-2021.

Wszyscy uczestnicy szkoleń otrzymają upoważnienie do przetwarzania danych osobowych, wymagane przepisami RODO, stosownie do pełnionej funkcji w  Zarządtie  lub  Organach Koła. W przypadku , gdy nie dokonano żadnych zmian w  pełnionej funkcji, dotychczasowe upoważnienie  zachowuje  swoja ważność .

Zgodnie z przyjętymi przez Zarząd Okręgu PZW w Katowicach środkami organizacyjnymi dopuszczone do przetwarzania danych osobowych mogą być tylko osoby, które zostały przeszkolone    z    zakresu    ochrony     danych     osobowych     i    otrzymały  upoważnienie do przetwarzania danych  osobowych  zgodnie  z  zakresem  wymaganym  dla  danej  funkcji. W związku z  tym  osoby,  które  nie  spełnią  w/w  wymagań  nie  mogą  zostać  dopuszczone do przetwarzania  danych osobowych w kole.

👉 Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych zostanie zorganizowane w siedzibie Okręgu PZW w Katowicach :

15.12.2021 r . środa   godz. 16.00 -  Rejon I, III

15.12.2021 r . środa   godz. 17.00 -  Rejon II, V

15.12.2021 r . środa   godz. 18.00 -  Rejon IV, VI

15.12.2021 r . środa   godz. 19.00 -  Rejon VII, VIII

Proszę zgłaszać osoby, które będą brały udział w szkoleniu, na adres dfpyka@pzw.com.pl

lub telefonicznie 32-203-81-12 w. 16 u Pani Jadwigi Tomanek.