DOFINANSOWANIE Z PROGRAMU OPERACYJNEGO –„RYBACTWO I MORZE”

Aktualności | 2022-01-24 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

RYBACTWO i MORZE

DOFINANSOWANIE Z PROGRAMU OPERACYJNEGO –

„RYBACTWO I MORZE”

Okręg PZW w Katowicach poprzez Lokalną Grupę Działania w Zatorze złożył wniosek o dofinansowanie operacji pt. ,,Doposażenie Patrolu Straży Rybackiej w Dolinie Karpia wraz  z zakupem niezbędnego wyposażenia”   w zakresie działania:

„Ochrona akwenów i infrastruktury wodnej Doliny Karpia przed negatywnymi skutkami zjawisk atmosferycznych oraz działalności zwierząt i ludzi”.

Celem operacja pt. ,,Doposażenie Patrolu Straży Rybackiej w Dolinie Karpia wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia” jest „Poprawa bezpieczeństwa ekologicznego oraz wykorzystanie ekologii dla rozwoju”. Złożony wniosek uzyskała pozytywną opinię.

Umowę w zakresie realizacji zadania podpisano w sierpniu 2021 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w  Krakowie.

Umożliwiło to zakup niezbędnego sprzętu tj.

1. Dron z kamerą DJI 2 - cel: monitorowanie kontrolowanych terenów,

2. Kamera termowizyjna HIKVISION - cel: dokumentowanie ewentualnych   przestępstw,

3. Silnika zaburtowego elektryczny Torqueedo Travel 1103 CS - ciche poruszanie się łodzią,

4. Łódź płaskodenna Brema 400 – cel przemieszczanie się po płytkich wodach,

Obecnie jesteśmy na etapie rozliczania  dofinansowania.

Patrol Straży ma swoją siedzibę w Spytkowicach na ulicy Zamkowej 12 oraz pod adresem Spytkowice ul. Wadowicka 109. Teren działania – obszar LGD Zator.

Osoba do kontaktu w Spytkowicach – Adam Niemczyk tel.  695 032 014

Wszystkie informacje dotyczące działań związanych z operacją będą umieszczane w zakładce Straż Rybacka Spytkowice.