Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Porozumienia

Komunikat Zarząd Okręgu

Porozumienia | 2010-02-17 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Komunikat
W dniu 4.02.2010 r. Zarząd Okręgu podjął uchwałę nr 8/2010 w zakresie dokonania przeglądu zawartych porozumień i wprowadzeniu aneksem zmian przywracających idee umożliwiające wędkarzom swobodny dostęp do wędkowania na wodach innych okręgów bez możliwości wzajemnego narażania się na straty finansowe.
Wobec powyższego powiadomiono Okręg PZW w Legnicy w sprawie zmiany warunków lub wypowiedzenia Porozumienia.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (24)

 • przemo34 Data dodania: 11 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • artezjusz Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  Kol. Przemo34 nie bedę komentował Twojej wypowiedzi, ale załączam link do stronki legnickiej :
  http://www.pzw.org.pl/legnica/wiadomosci/27802/61/zmiana_przynaleznosci_do_innego_kola_pzw

  napisane jest chyba dość zrozumiale.

 • przemo34 Data dodania: 11 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • wiking Data dodania: 11 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • artezjusz Data dodania: 11 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • szymon_2003 Data dodania: 11 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • szymon_2003 Data dodania: 11 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • wiking Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  Panowie dyskutujecie nie znając meritum sprawy. Zawieranie porozumień następuje z woli obu stron i z woli obu stron może być zmienione. Żaden przepis w PZW nie nakazuje zawierać obowiązkowo porozumień - jeżeli jest taki to proszę go podać? - Umawiają się między sobom tylko dwie strony i uzgadniają takie warunki, aby były one korzystne dla obu stron. Co zaś tyczy się przenoszenia członków z jednego kola do drugiego to przede wszystkim wędkarz musi wypełnić wymóg zawarty w par. 6 ust. 3 (złożyć oświadczenie o zmianie przynalezności do koła i nikt go z tego obowiązku nie może zwolnić). Natomiast za prowadzenie ewidencji odpowiedzialnym jest sekretarz koła. Przy przenoszeniu się wędkarza do innego koła skarbnik w drugim kole nie powinien sprzedawać mu składek członkowskich bez dostarczenia kartoteki. Nie ma się co denerwować Kol. Szymonie, po prostu nie powinniście przyjmować członków innych kół bez dostarczenia kartoteki. I tylko o to tu chodzi. Nie godzimy się na łamanie prawa Związkowego. Pozdrawiam Z.A.

 • KUŹMIŃSKI PIOTR Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  apuus

  Panowie-przepis Statutu PZW paragraf 13 pkt 5 jasno i wyraźnie przedstawia prawo członka stowarzyszenia. Wszyscy wiemy, że w życiu społecznym Związku jest całkiem inaczej. Na forum-Przepisy PZW-Dobra wiadomość przedstawiłem opinie Zespołu Prawa Konstytucyjnego i Międzynarodowego Biura RPO w tym względzie. Na uwagę zasługuje fakt, że Prezes ZG PZW w tym względzie do dzisiejszego dnia nie zajął stanowiska. Mydlenie oczu członkom Związku posiadaniem przez okręgi osobowości prawnej jest co najmniej nie na miejscu.

 • KUŹMIŃSKI PIOTR Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  apuus

  Panowie! Uprawiacie politykę. Skończcie się bawić w Związek i weźcie się do roboty lub zrezygnujcie. To co robicie przekracza już ramy zdrowego rozsądku.

 • szymon_2003 Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  rzecznik prasowy ZG PZW dr Antoni Kustusz

  Szanowny Panie tematem tego wątku jest-
  zmiana warunków porozumień , zrywanie porozumień, zawieszanie porozumiń / szczegóły patrz niżęj/ a nie temat zastępczy - sprawa przenoszenia sie wędkarzy do innego koła PZW - co zreszą jest oczywiste i precyzyjnie zawarte w przepisach PZW i naprawdę nie ma o czym dyskutować.
  cytat ; Jeśli zaś chodzi o uchwałę ZO PZW w Katowicach to trzeba to wyjaśnić.... ano trzeba tylko że działania i reakcja ZG PZW powinny być natychmiastowe i radykalne
  pozdrawiam serdecznie
  jan kulczyński

 • Kustusz Antoni Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  Ewidencją członków koła zajmuje się zarząd koła, a nie skarbnik (par. 10), a każdy czlonek ma prawo przenieść się do innego koła wraz z kartą ewidencyjną, z zachowaniem nabytych praw członkowskich (par. 13 pkt. 9 Statutu). Z tego wynika jasno, że nikt nie może odbierać praw członkowskich i ingerować w taką decyzję członka koła.Jeśli natomiast cokolwiek istnieje w ewidencji członka koła to trzeba tam wpisać i tyle.
  Jeśli zaś chodzi o uchwałę ZO PZW w Katowicach to trzeba to wyjaśnić, bowiem w trakcie Prez. ZG PZW w dniu 13.02. nic o takiej sytuacji nie było wiadomo, a komunikat jest niejasny, bo co oznacza zwrot o przywracaniu idei umozliwiających wędkarzom swobodny dostęp do wędkowania na wodach innych okręgów?

 • artezjusz Data dodania: 11 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • wiking Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  Kolego Artezjuszu mam nadzieję, że w oparciu o obowiązujące przepisy nasz dialog będzie konstruktywny, gdyż wychodzenie poza jego ramy nie zbliży nas do zrozumienia istniejącej rzeczywistości w PZW. A teraz przechodzę do meritum sprawy: par. 6 ust. 3 reg. org. koła PZW zawiera następujący wymóg, a mianowicie "Przeniesienie się członka PZW do innego koła następuje na podstawie oświadczenia i obowiązuje z chwilą przeniesienia karty ewidencyjnej przez koło macierzyste do innego wskazanego koła, co powinno nastąpić niezwłocznie". Z zapisu tego wynika, że członek powinien złożyć stosowne oświadczenie w swoim kole, ale czy tak się dzieje naprawę - mam wątpliwości! Sposób przekazania kartoteki do innego koła wg mojego zdania jest dowolny po spełnieniu ww. obowiązku. Dlatego przeszczeganie wewnętrznego prawa powinno obowiązywać wszystkich członków niezależnie od pełnionych funkcji. Z reguły domagamy się jego stosowanie od innych, a sami próbujemy go omijać. Co zaś do przechodzenia wędkarzy katowickich do Okręgu opolskiego lub innych okręgów, z którymi Opole ma zawarte porozumienia jest mało prawdopodobne , gdyż wędkarzą chodzi przede wszystkim o to, aby wędkować na wodach Okręgu katowickiego zarybiającego swoje wody za kwotę ponad 3 000 000 zł, a płacić kilka złoty mniej w innym okregu. Dlatego mam takie samo zdanie, że problem powinien być rozwiązany na drodze dopłaty krajowej, ale czy jest to realne w gospodarce rynkowej, przecież każdy z okręgów w ramach obwodów rybackich prowadzi własną gospodarkę rybacko-wędkarską kontrolowaną przez urzędy marszałkowskie. Pozdrawiam Z.A.

 • artezjusz Data dodania: 11 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • wiking Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  Kolego Artezjuszu, statut nie zabrania zmiany koła ani okręgu. Ale coś mi się tak wydaje, że skarbnicy w kołach przyjmowali wędkarzy z innch okręgów bez kartotek i teraz mają problem jak wybrnąć z tej sytuacji, aby nie narazić się na konsekwencje dyscyplinarne. Przecież jeżeli członkowi koła skarbnik odmawia wydania kartoteki (oboje Kolego nie wiemy w tym przypadku jakie są rzeczywiste przyczyny - może prowadzone jest w tym kole postępowanie dyscyplinarne z jego udziałem, a może jeszcze jest inna przyczyna, trudno odnięść się konkretnie do tej sprawy nie znając argumentów drugiej strony) to powinien on zgodnie z obowiązującymi w Związku przepisami zwróćić się z interwencją do macierzystego okręgu i sprawę wyjaśnić. . Pozdrawiam Z.A.

 • artezjusz Data dodania: 11 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • aras_as Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  aras_as

  Panie artezjusz, masz Pan 1500 emerytury, a inni mają małe dzieci, zakładają rodziny i mają najniższą krajową 1270, do tego niemają czasu na wędkowanie tak jak Pan emeryt, więc na co Pan narzekasz? Proponuję płacić we własnych okręgach i dbać o własne wody, a później cieszyć sie że można łowić ryby w akwenach o które sami zadbaliśmy...

 • artezjusz Data dodania: 11 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • szymon_2003 Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  Do Wiking
  Żeby było jasne - moim zdaniem zawieranie porozumień jest chore- to jest wymyslony przez działaczy Zarządów Okręgów sposób na zapobieganie migracji wędkarzy /zmiana koła - zmiana okręgu/- koniec kropka,Jeżeli wędkarz będzie płacił tam gdzie wędkuje/niekoniecznie łowi ryby/jak Kolega słusznie zauważyl doprowadzi to do reformy PZW - np: zmniejszenie ilości okręgów PZW ,Oby Kolega był dobrym a nie złym Prorokiem, Zmiana warunków porozumień jak i samych porozumień w trakcie roku kalendarzowego na który już pobierane są opłaty to nie tylko Miłosierdzie i Łaska Boska ale robienie sobie przez ZO PZW - PISANEK/czytaj jaj / z wędkarzy pomimo ze do Wielkanocy trochę czasu jeszcze zostało, Z prawnego punktu widzenia jest to niedopuszczalne - już pojawiają sie na forach posty z pytaniami o możliwość wystąpienia przeciwko z pozwami takim praktykom
  pozdrawiam
  jan kulczyński

  ps, Oj Szanowny Kolego FAKTY nazywać złośliwością

 • wiking Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  Zamiast się wysilać na złośliwości to spójrzcie na to realnie: Koledzy z kół łódzkich przecież Wy nie macie wystarczających ha wód do wędkowania, przecież możecie przenosić się do naszych kół, zobaczymy jak zareagują Wasi działacze w kołach; Kolego Szymonie widocznie chodzi Wam o to, aby wędkarze płacili na zarybienie w Waszych kołach, a wędkowali na wodach innych okręgów. Koledzy z kół legnickich i łodzkich wszystko zepsujecie doprowadzając swoim postępowaniem w konsekwencji do likwidacji zawartych porozumień w całym kraju, a my zwykli wędkarze będziemy musieli płacić za wędkowanie w każdym okręgu. Tak się to w końcu skończy i podejrzewam, że to w niedługim czasie, może już w przyszłym roku okręgi będą się wycofywać z porozumień. Abym był złym prorokiem. Przecież wędkarz powinien płaćić tam gdzie w rzeczywistości wędkują, bo tym samym nasze wspólne wody będą wodami atrakcyjnymi. Pozdrawiam Z.A.

 • zbychugo Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  Ktoś podpisuje a potem myśli. To nie jest OK

 • artezjusz Data dodania: 11 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • szymon_2003 Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  Zmiana warunków porozumień jak i samych porozumień w trakcie roku kalendarzowego na który już pobierane są opłaty to tak jak w powiedzeniu - GŁUPOTA JEST JAK MIŁOSIERDZIE I ŁASKA BOSKA - NIEOGRANICZONA

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama