Rozpoczęcie sezonu rzutowego

Aktualności | 2011-03-28 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Rozpoczęcie sezonu rzutowego 2011

Zawodnicy OKW Katowice uczestniczyli w XXI Ogólnopolskim Turnieju Halowym w Castingu o Puchar Prezesa Okręgu PZW w Kielcach, który rozegrany został dnia 26 marca 2011 w Busku Zdroju. W zawodach wystartowało 77 uczestników z  9 okręgów z PZW oraz zawodnicy z Ostravy. Zawody rozegrane były w konkurencjach docelowych: arenberg i skish spinningowy, skish muchowy oraz skish multi.  Nasi zawodnicy należeli do najlepszych w tych zawodach , a niejednokrotnie byli zwycięzcami w swoich kategoriach.  Pierwsza drużyna OKW Katowice w składzie: Marek Noga,   Paweł Sobota,  Zbigniew Mośko, Damian Sobota zwyciężyła uzyskując 1071 pkt., indywidualnie zajęli miejsca 4,6,7,8. Dużą niespodziankę sprawił Kamil Sojka, który zwyciężył w kategorii juniorów z wynikiem 257 pkt. Nie mniejszą niespodziankę sprawili  kadet Olaf Michalik i juniorka Oliwia Mośko. Olaf zajął drugie miejsce w kategorii kadetów oraz zwyciężył w dwóch finałach rozgrywanych podczas zawodów, a mianowicie finał arenberga (98 pkt.) oraz sprint castingu. Oliwia z kolei zajęła II miejsce w kategorii juniorek, tylko gorszym czasem przegrała finał arenberga( 94 pkt., 100 pkt. podczas zawodów lepiej się nie da !!), ale za to lepszym czasem wygrała rywalizację wszystkich pań w konkurencji skisha Multi.  Wspomniany wyżej Damian Sobota niestety przegrał finał arenberga o jedno lepsze trafienie.  Na słowa uznania zasługuje Marcin Molin , który  w debiucie podczas zawodów ogólnopolskich zajął  III miejsce w finale arenberga . Pozostali nasi młodzi zawodnicy startowali ze zmiennym szczęściem . Druga drużyna w składzie Katarzyna Cylwik, Oliwia Mośko, Olaf Michalik, Kamil Sojka zajęła V miejsce. Wyniki zawodów potwierdziły , że zawodnicy należą do krajowej czołówki w tej dyscyplinie i optymistycznie pozwalają patrzeć w nadchodzący sezon tym razem już na trawie.