Odłowy Ryb Na Rozlewisku Rzeki Pszczynki

Aktualności | 2011-04-08 | Publikujący: PZW Katowice Rejon VI

Odłowy Ryb Na Rozlewisku Rzeki Pszczynki

W dniach 4/6.04.2011 roku w obwodzie rybackim nr 1 na rozlewisku rzeki Pszczynka  w Jastrzębiu Zdroju dzielnica Szeroka, przeprowadzono odłowy ryb.

W trakcie kilkuletniej eksploatacji złóż węgla kamiennego przez pobliskie kopalnie , w obrębie rzeki Pszczynka zaczęły  obniżać się grunty. Zapadający teren doprowadził do wylania rzeki i powstało rozlewisko o znacznej powierzchni.

W obecnej chwili w obrębie rozlewiska, około 300 metrowy odcinek koryta rzeki Pszczynka jest w trakcie przebudowy a zapadnięty teren zostanie wyrównany.

Kiedy woda z rozlewiska została wypompowana do maksimum przystąpiono do wyłowienia uwięzionych ryb. Odłowy przeprowadził Okręg PZW Katowice , Etatowa Straż Rybacka , strażnicy SSR z  Kół 110 1-go Maja , 102 Żory, 111 Olza,105 Silesia Rybnik  oraz pomagali wędkarze.

Odłowy ryb na rozlewisku rzeki Pszczynka

Podczas trzydniowej akcji odłowiono około trzy tony ryb gatunku sandacz ,szczupak, leszcz, lin karaś, płotka, wzdręga, okoń,  W rozlewisku które od paru lat się powiększało , zaczęło obfitować w dorodne sandacze o wadze nawet przekraczające 10 kg a także bardzo dobre warunki miały szczupaki o czym świadczy ilości odłowionych ryb tego gatunku. Wszystkie odłowione ryby zostały przetransportowane do pobliskiego zbiornika Łąka na rzece Pszczynce .

Odłowione ryby.

Sandacz 33 szt 123 kg

Szczupak 370 szt 345kg

Leszcz 430 szt 500 kg

Okoń 5 kg

drobnica- płotka ,wzdręga, karaś, jaź ,okoń, 1850 kg.