Medalowy start zawodników Okręgu Katowice podczas Mistrzostw Świata

Aktualności | 2011-07-23 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Mistrzostwa Świata Juniorów w Wędkarstwie Rzutowym

W dniach 7 -10 lipca 2011 roku Szamotułach odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Wędkarstwie Rzutowym.  Reprezentacja Polski zdobyła na tych mistrzostwach 9 medali po trzy z każdego koloru. Dwa z nich były udziałem naszej niespełna 16- letniej zawodniczki Oliwii Mośko, która zdobyła srebrny medal w konkurencji odległości spinningowej (64,09m), przegrywając tylko z utytułowaną koleżanką ( rekordzistką świata) Magdą Kuza, okręg Kielce (66,35m). Oliwia wraz z Magdą zdobyły brązowy medal drużynowo przegrywając z zawodniczkami Czech i Niemiec.

O medale otarli się także nasi młodzi zawodnicy Kamil Sojka i Olaf Michalik. Kamil w konkurencji skisha muchowego, jako jedyny reprezentant polski  wystąpił w finale zajmując 7 miejsce.  Również jako jedyny zawodnik w finale konkurencji spinningu sprawnościowego – Arenberg, bardzo dobrze zaprezentował się Olaf (zdobywając w kwalifikacjach 98 pkt. na 100 możliwych a w finale 96 pkt.). Medal przegrał  o przysłowiowy włos,  jedynie czasem o zaledwie 6 sekund do brązowego medalu i 11 sekund do srebrnego medalu .

Należy wspomnieć, iż był to pierwszy start w imprezie tej rangi naszego 14 letniego Kadeta. Kamil Sojka był członkiem drużyny, która nieznacznie przegrała brązowy medal.

Gośćmi honorowymi mistrzostw byli wiceprezes ds. sportu i młodzieży Z.G. Mirosław Iwański oraz wiceprezes ds. sportu Z.O. w Katowicach i jednocześnie przewodniczący GKS przy Z.G PZW w Warszawie. Uczestnikami mistrzostw z naszego okręgu byli także, Zbigniew Mośko jeden z trenerów, oraz sędziowie Krzysztof Chwastek i Dariusz Sobota.

Gratulujemy wyników i sportowej postawy, życząc dalszych sukcesów