Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Medalowy start zawodników Okręgu Katowice podczas Mistrzostw Świata

Aktualności | 2011-07-23 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Mistrzostwa Świata Juniorów w Wędkarstwie Rzutowym

W dniach 7 -10 lipca 2011 roku Szamotułach odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Wędkarstwie Rzutowym.  Reprezentacja Polski zdobyła na tych mistrzostwach 9 medali po trzy z każdego koloru. Dwa z nich były udziałem naszej niespełna 16- letniej zawodniczki Oliwii Mośko, która zdobyła srebrny medal w konkurencji odległości spinningowej (64,09m), przegrywając tylko z utytułowaną koleżanką ( rekordzistką świata) Magdą Kuza, okręg Kielce (66,35m). Oliwia wraz z Magdą zdobyły brązowy medal drużynowo przegrywając z zawodniczkami Czech i Niemiec. 

O medale otarli się także nasi młodzi zawodnicy Kamil Sojka i Olaf Michalik. Kamil w konkurencji skisha muchowego, jako jedyny reprezentant polski  wystąpił w finale zajmując 7 miejsce.  Również jako jedyny zawodnik w finale konkurencji spinningu sprawnościowego – Arenberg, bardzo dobrze zaprezentował się Olaf (zdobywając w kwalifikacjach 98 pkt. na 100 możliwych a w finale 96 pkt.). Medal przegrał  o przysłowiowy włos,  jedynie czasem o zaledwie 6 sekund do brązowego medalu i 11 sekund do srebrnego medalu .

Należy wspomnieć, iż był to pierwszy start w imprezie tej rangi naszego 14 letniego Kadeta. Kamil Sojka był członkiem drużyny, która nieznacznie przegrała brązowy medal.

Gośćmi honorowymi mistrzostw byli wiceprezes ds. sportu i młodzieży Z.G. Mirosław Iwański oraz wiceprezes ds. sportu Z.O. w Katowicach i jednocześnie przewodniczący GKS przy Z.G PZW w Warszawie. Uczestnikami mistrzostw z naszego okręgu byli także, Zbigniew Mośko jeden z trenerów, oraz sędziowie Krzysztof Chwastek i Dariusz Sobota.

 

Gratulujemy wyników i sportowej postawy, życząc dalszych sukcesów

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama