Sezon Rzutowy 2012 Rozpoczęty

Aktualności | 2012-02-27 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Sezon rzutowy 2012 rozpoczęty

W bardzo mroźny poranek 04 lutego, ale w dodatniej temperaturze w pięknej hali MOSiR w Tychach, rzutowcy rozpoczęli sezon 2012. Tradycyjnie, jak co roku odbyły się zawody pomiędzy zaprzyjaźnionymi okręgami Katowic, Halle i Ostravy.

Obsada zawodów była imponująca, na parkiecie oglądaliśmy wielokrotnych mistrzów medalistów mistrzostw świata w dyscyplinie rzutowej z Niemiec:  Jens Nagel , Olaf Ebeling, Christian Hildebrand , Christopher Ulrich, Stephanie Grimm z Czech :

Jana Brončková, Radim Novák oraz nasi zawodnicy Damian i Paweł Sobotowie oraz Oliwia Mośko.

Konfrontacja z najlepszymi zawodnikami na świecie dla naszych zawodników wypadła bardzo dobrze i jest dobry prognostyk na zbliżający się sezon. Drużyna kobieca zajęła I miejsce (Oliwia Mośko i Katarzyna Cylwik-Michalska). Mężczyźni zajęli II miejsce (Paweł i Damian Sobota, Zbigniew Mośko i Kamil Sojka).

Podczas zawodów kilku zawodników uzyskało maksymalny wyniki (100 pkt.) w jednej konkurencji, lecz wynik 298 pkt. ( w trzech konkurencjach) Christiana Hildebranda należy uznać wyjątkowy i oczywiście z tym wynikiem zawodnik ten zwyciężył w klasyfikacji mężczyzn, pokonując Olaf Ebelinga oraz Pawła Sobotę .

Wśród pań wygrała  Stephanie Grimm przed Oliwią Mośko i Jana Brončkovą. W klasyfikacji juniorów zwyciężył Christopher Ulrich przed Radimem Novakiem i Kamilem Sojką.

Dziękując zawodnikom za wspaniałą walkę w tych zawodach i osiągnięte wyniki, życzę samych udanych startów w br. roku i wiele medali na wszystkich arenach. Podziękowania kieruję także dla sędziów    i działaczy oraz  pracowników PZW Katowicach w imieniu własnym i zawodników za przygotowanie tak udanych zawodów.

Zbigniew Mośko

Międzynarodowe Halowe Zawody Rzutowe Katowice-Halle-Ostrawa 04.02.2012 [357,75 KB]