Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Spotkanie Opiekunów Młodzieży Kół PZW Okręgu Katowice 2012

Aktualności | 2012-03-23 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Spotkanie Opiekunów Młodzieży Kół PZW Okręgu Katowice 2012

Doroczne spotkanie Komisji Młodzieżowej Okręgu Katowice z opiekunami pracującymi w kołach z najmłodszymi adeptami wędkarstwa, zgromadziło w dniu 16. marca 2012 roku liczną rzeszę osób zainteresowanych problematyką sportową, szkoleniową i wychowawczą.

            Po przywitaniu zebranych przez wiceprzewodniczącego Komisji, Romana Łysiaka, głos zabrał kol. Antoni Rogulski, odnosząc się w pierwszej kolejności do kwestii organizacji pracy w terenie i jej dokumentowania w kontekście obowiązującej Ustawy o ochronie danych osobowych. Omówił również niejasności dotyczące regulaminu konkursu Młodzieżowe Koło Roku, tak w zakresie sprawozdawczości, jak i działalności szkółek, poszczególnych sekcji i zasad odpisu ze składki rocznej z tytułu pracy z młodzieżą w kołach

            Kol. Zbigniew Kliszka omówił zagadnienia sportowe, zachęcając równocześnie do powszechnego uczestnictwa w zawodach organizowanych przez Komisję Młodzieżową. Zwłaszcza eliminacje zmagań „Młodych Talentów”  wydają się tutaj być kuźnią przyszłych mistrzów Okręgu i – jak stwierdził Z. Kliszka -  miejscem, gdzie „wylęgają się perełki, które świecić będą jasnym światłem”,  reprezentując nasz Okręg i stając się propagatorami sportu wędkarskiego. Dodał również, iż Komisja zabiega corocznie o cenne nagrody dla uczestników zawodów, (m.in. przy dużym wsparciu sponsora, którym jest tradycyjnie hurtownia „Elegant”).  Omówił również pozostałe zawody, w których mogą uczestniczyć najmłodsi. (Szczegółowe informacje i komunikaty dotyczące imprez dostępne są na bieżąco na stronie internetowej Komisji Młodzieżowej).

 


 

            Odpowiedzialny za organizację okręgowej Olimpiady Wędkarskiej – Andrzej Stokfisz – omówił zasady, przebieg i kwestie organizacyjne związane z tą młodzieżową imprezą, która na stałe weszła do kalendarza wydarzeń sportowych i, jak w latach ubiegłych, odbędzie się w b.r. na terenie katowickiej Doliny Trzech Stawów. Dodał, iż Komisja Młodzieżowa obejmuje patronat nad stworzeniem dwóch drużyn rekrutujących się ze zwycięzców okręgowej Olimpiady, które reprezentować nas będą na forum olimpiad ogólnopolskich. Jedna z trzech imprez tego cyklu (oprócz Poznania i Gdańska) odbędzie się latem na terenie naszego Okręgu, nad zbiornikiem Przeczyce.

            Konkurencjom rzutowym swoją uwagę poświęcił jeden z głównych animatorów  tej dyscypliny wśród młodzieży, kol. Henryk Bębnowicz. .Podsumował dobiegający końca cykl halowych zawodów, zachęcając jednocześnie do propagowania tej – mającej wielkie tradycje w naszym regionie – dyscypliny wśród młodzieży, zrzeszonej w kołach Okręgu. Spośród wychowanków naszego Okręgu rekrutują się czołowi zawodnicy kadry juniorów, reprezentanci Polski, medaliści mistrzostw Europy i świata. H. Bębnowicz zapowiedział także, iż w najbliższym czasie  Okręg otrzyma wsparcie opiekuna dyscypliny muchowej, który będzie pomagał stworzyć zręby tej, wciąż mało popularnej wśród młodzieży – dyscypliny.

            Kolejnymi kwestiami, którym podczas spotkania poświęcono wiele uwagi były: wymiana międzynarodowa podczas zgrupowań sportowych oraz organizacja letniego wypoczynku – młodzieżowych obozów wędkarskich, kryteria kwalifikacji na ww., zasady finansowania i plany w tym względzie na rok bieżący.

            W kwestiach natury prawnej i wychowawczej głos zabrała kol. Jolanta Stefanek, uczulając zebranych opiekunów na konieczność zapoznania się ze stosownymi ustawami i  przepisami oświatowymi dotyczącymi pracy z młodzieżą i stosowania się do ich standardów. Omówiła także zasady odpowiedzialności karnej i konieczności posiadania odpowiednich uprawnień, upoważnień i ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej na okoliczność opieki w czasie zajęć z dziećmi. Dodatkowo zwróciła uwagę na konieczność bezpieczeństwa nad wodą, tak podczas zawodów, jak i bieżących zajęć w szkółkach wędkarskich.

            Kol. Roman Łysiak przypomniał zebranym, iż polisy ubezpieczeniowe dla opiekunów opłacają od bieżącego roku we własnym zakresie koła. Nadmienił dodatkowo, iż w kasie Okręgu można nabywać (w cenie 1 zł) uniwersalne plakaty zawiadamiające o organizacji zawodów dzieci i młodzieży.

            Spotkanie zbiegło się z  uroczystością wręczenia legitymacji świeżo upieczonym Instruktorom Szkolenia Młodzieży Wędkarskiej, którzy po odbyciu zajęć teoretycznych i zliczeniu niełatwego egzaminu (w maju ub.r.), zasilili szeregi wykwalifikowanej kadry szkoleniowej Okręgu.

 

                                                                                           Jolanta Stefanek

 

   

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama