Rzutowy Puchar Polski - pierwsze zawody w Tarnobrzegu za nami

Aktualności | 2012-06-07 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Rzutowy Puchar Polski

Okręg Tarnobrzeski w dniach 18-20 maja był gospodarzem pierwszych w tym roku zawodów z cyklu Pucharu Polski.

Zawodnicy OKW Katowice mogą uznać je za bardzo udane, choć pozostał pewien niedosyt, ale o tym w dalszej części relacji.

Nasi zawodnicy zwyciężali w trzech z czterech najważniejszych indywidualnych  klasyfikacjach, a mianowicie:

w kategorii seniorów zwyciężył Zbigniew MOŚKO OKW Katowice /502,365/ tuż przed Pawłem SOBOTĄ /498,370/ również OKW Katowice i Liborem PIERZNĄ /498,015/ z drużyny okręgu Poznań, szóste miejsce zajął  Marek NOGA /487,725/ OKW Katowice.

Z kolei w kategorii juniorów Kamil SOJKA /459,625/  zwyciężył udowadniając, że należy do najlepszych zawodników tej kategorii,  tuż za nim uplasował się Karol Sapigórski /459,180 /Poznań   i Krzysztof Matwiejczuk /453,00/ Zamość, na 5 miejscu Olaf MICHALIK  /450,700/ OKW Katowice,  który potwierdził jak i poprzednicy swoje aspiracje do startu w Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się na początki lipca w Chorwacji.

Kategorię juniorek wygrała Oliwia MOŚKO  OKW Katowice wynikiem /431,520/, wynik był niewiele gorszy / mniej niż 9 pkt/ od najlepszego wyniku w kategorii kobiet, w której  niestety z powodu kontuzji nie wystartowała nasza najlepsza zawodniczka Paulina KRZYŻANOWSKA.

Katarzyna MICHALSKA – CYLWIK wygrała finał konkurencji skisha muchowego kobiet wynikiem 95 pkt.

W klasyfikacji drużynowej niestety drużyna OKW Katowice zajęła II miejsce przegrywając /1461,49/ o  0,4 pkt. Podobnie niewielką różnicą przegrała nasza drużyna młodzieży /836,215/ z drużyną Zamościa, która wynikiem 843,37 ustanowiła rekord Polski.

Tarnobrzeg 2012 - wyniki końcowe [1001,37 KB]

GRATULUJEMY

Rzutowy Puchar Polski

Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie i sportową postawę i zapraszam na kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski w Międzybrodziu Żywieckim  15 - 17czerwca br.

KOORDYNATOR DYSCYPLINY RZUTOWEJ

OKW KATOWICE