IV Olimpiada Młodzieży Wędkarskiej Okręgu PZW w Katowicach

Aktualności | 2012-06-27 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

IV Olimpiada Młodzieży Wędkarskiej Okręgu PZW w Katowicach

Tegoroczna okręgowa Olimpiada Wędkarska stanowiła ukoronowanie zawodów, organizowanych w wielu kołach z okazji Dnia Dziecka, odbyła się bowiem 03 czerwca br. Gościnne miejsce – zbiornik Łąka w Katowicach, na którym gospodaruje koło Bogucice, wraz z przyległym boiskiem sportowym, stanowiły doskonałe tło dla zmagań 31 uczestników reprezentujących 9 kół naszego Okręgu.

Licznie przybyłych zawodników wraz z opiekunami nieco mniej gościnnie powitała aura – przelotna pierwotnie mżawka, pod koniec zawodów przybrała rozmiary całkiem sporego deszczu, który wręcz uniemożliwił rozegranie ostatniej konkurencji (testu wiedzy ekologiczno-wędkarskiej). Pozytywną stroną takiego stanu rzeczy był fakt, że zmagań nie zakłócali spacerowicze, zazwyczaj tłumnie odwiedzający te tereny.

Godna podziwu wydaje się postawa młodych zawodników, którzy zmagali się w pięciu konkurencjach rozgrywanych – z przerwą obiadową (catering w plenerze) – przez cały dzień. Drużyny startowały w trzech kategoriach wiekowych i o ile dla starszych zawodników taki wysiłek to nie pierwszyzna, o tyle najmniejsze dzieci przeszły prawdziwy chrzest wędkarski.

Efektem trzygodzinnych zmagań w dyscyplinie spławikowej były głównie leszczyki i płocie (wyniki zawodów publikujemy oddzielnie poniżej). Zdecydowana większość dzieci punktowała, choć poziom i zasoby sprzętowe były bardzo zróżnicowane. Trzy następne konkurencje, czyli rzut do tarczy Arenberga, skish oraz rzut na odległość potwierdziły formę młodzieżowych liderów Okręgu, ale też objawiły nowe talenty. Konkurencja sprawnościowa – rzut piłeczką do tarczy – stanowiła dopełnienie stadionowych bojów.

Wyrazy uznania należą się tak Komisji Młodzieżowej, dla której Olimpiada jest zawsze ogromnym przedsięwzięciem organizacyjno-logistycznym, jak i personalnie przedstawicielowi gospodarza zbiornika, koledze Andrzejowi Stokfiszowi za stworzenie warunków do jej przeprowadzenia.

Wszyscy zawodnicy, którzy zajęli czołowe miejsca otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Największą wszakże niespodzianką (dla WSZYSTKICH bez wyjątku dzieci startujących w zawodach), której sprawcą okazał się fundator – Wydawnictwo Piętka, było otrzymanie wspaniale wydanej „Polskiej encyklopedii wędkarskiej”,. Jak można się przekonać w naszej galerii, młodzi wędkarze mieli co dźwigać do domu – kilkukilogramowa, blisko 800-stronicow księga to unikatowa pozycja zawierająca nie tylko mapy całego kraju i szczegółowy wykaz łowisk oraz okręgów, ale także ilustracje ryb, słownik wędkarski, wykaz światowych rekordów w połowie ryb, porady i wiele innych przydatnych informacji.

Ze strony Komisji Młodzieżowej nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali:

Przewodniczący - Zbigniew Mośko oraz Roman Łysiak, Jolanta Stefanek, Andrzej Stokfisz, Antoni Rogulski, Henryk Bębnowicz, Tadeusz Haber, Krystian Sowada, Zbigniew Kliszka oraz Dariusz Sobota, wspomagani przez młodych mistrzów rzutowych: Oliwię Mośko i Kamila Sojkę. Dodatkową atrakcję stanowił pokaz rzutów w skishu muchowym w wykonaniu Kamila Sojki i naszego polskiego lidera rzutowego Zbigniewa Mośko.

JOLANTA STEFANEK

indywidualna klasyfikacja iv okręgówka 2012 [79,5 KB]

DRUŻYNOWA KLASYFIKACJA GENERALNA IV OKRĘGOWEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY WĘDKARSKIEJ PZW OKRĘGU KATOWICE [62,5 KB]