Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Juniorzy Naszego Okręgu Wicemistrzami Świata , Juniorka II Wicemistrzynią Świata

Aktualności | 2012-07-16 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Juniorzy Naszego Okręgu Wicemistrzami Świata  Juniorka II Wicemistrzynią Świata

Za nami kolejne mistrzostwa świata juniorów w Wędkarstwie Rzutowym, które odbyły się w dniach od 5 do 8 lipca w Chorwackiej miejscowości CABAR.

Nasza reprezentacja wywalczyła trzy medale. Dla niektórych to tylko trzy, dla innych aż trzy, bo zdobyliśmy komplet medali drużynowych. Do zawodów, pełna wiary i optymizmu,  przystąpiła drużyna juniorów, a wśród Olaf Michalik , Kamil Sojka  (obaj Katowice) - czołowi zawodnicy teamu Polski  oraz Karol Sapigórski (Poznań) i Maciej Kuza (Kielce) , „ nasi chłopcy” wywalczyli Wicemistrzostwo Świata i ze srebrnymi krążkami wrócili do kraju.

Mimo tego , że  zawodnikom nie udało się wywalczyć medali indywidualnych, ich wielka determinacja sprawiła , ze po dwóch latach absencji stanęli na podium drużynowo.

Duża niespodziankę sprawiła drużyna juniorek, w składzie Oliwia Mośko ( Katowice) i Eliza Pecyna (Bydgoszcz). Dziewczyny nie należały do faworytek mistrzostw ale  silna wola walki , opanowanie do ostatniej konkurencji, wsparcie kolegów i trenerów oraz …odrobina szczęścia sprawiły , ze nasze juniorki obroniły brązowy medal z roku 2011.

Na wielkie uznanie zasługuje także jedyny nasz indywidualny zdobywca srebrnego krążka w skishu spinningowym, Krzysztof Matwiejczuk (Zamość ) dla , którego był to debiut w MŚ. Pechowy okazał się przedostatni rzut, który pozbawił go złotego medalu. Mając  jednak na uwadze upór, talent i ambicje tego zawodnika możemy być pewni, że to nie ostatni tak dobry występ na tej rangi zawodach.

Poziom mistrzostw był bardzo wysoki i wyrównany o czym świadczą bardzo wysokie wyniki w poszczególnych konkurencjach. Mimo tego nasi zawodnicy aż dwunastokrotnie  bezpośrednio walczyli o medale , a kilka razy otarli się o ich zdobycie. Zawodnicy Katowic uczestniczyli w następujących finałach : Oliwia Mośko   2 finały :  4 miejsce w odległość spinningowej  i  6 miejsce w Arenbergu ,

Olaf Michalik   2 finały:  skish muchowy  5 miejsce , odległość spinningowa 8 miejsce

Kamil Sojka   1 finał: skish muchowy  4 miejsce

Bardzo wysokie  miejsce w klasyfikacji indywidualnej w 5-boju  juniorek zajęła Oliwia Mośko - 6 miejsce, wyrównując rekord życiowy,  wśród juniorów,  Olaf Michalik ,  Kamil Sojka  odpowiednio   11-12 miejsce.

Po raz pierwszy w tak ważnej imprezie startowali także Kornelia Halicka i Patryk Żakowski , zawodnicy Białegostoku debiutując w MŚ.   Pragnę serdecznie podziękować  zawodnikom, trenerom, opiekunom i działaczom oraz wszystkim osobom, które brały udział w przygotowaniu i starcie naszej reprezentacji w MŚ.  Doświadczenie, jakie juniorzy zdobyli podczas tych zawodów,  z pewnością zaprocentuje w przyszłorocznych Mistrzostwach.

                                                                       Trener  reprezentacji  juniorów

                                                                                  Zbigniew Mośko

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama