Mistrzostwo Okręgu Kadetów i Juniorów połączone z zawodami kończącymi sezon 2009 roku

Wyniki zawodów | 2009-10-30 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W zawodach rzutowych o Mistrzostwo Okręgu PZW w Katowicach Kadetów i Juniorów połączone z zawodami kończącymi sezon 2009 roku, które odbyły się w Rudzie Śląskie dnia 25-10-2009 r. pod patronatem Prezydenta Miasta. Wystartowało 13 kadetów oraz 7 juniorów z 5-ciu kół naszego okręgu. Ze względu na chorobę opiekuna zabrakło na starcie kolegów i koleżanek z koła w Mysłowicach. Zawody te podsumowały sezon 2009, który był bardzo dobry dla naszych reprezentantów na arenie krajowej i międzynarodowej. Przy tej okazji wypada przypomnieć trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w drużynie naszych juniorów Pawła i Damiana Sobotów, zdobycie mistrzostwa Polski Juniorów przez Pawła Sobotę i wicemistrzostwa przez Damiana Sobotę indywidualnie, medalowe miejsca Kadetów Oliwii Mośko oraz Olafa Michalika w Pucharze Polski. Nie sposób w tym miejscu zapomnieć o zdobyciu przez naszych juniorów Drużynowego Mistrzostwa Polski, drużynie startowali Damian i Paweł Sobota, Kamil Sojka i Olaf Michalik.

Myślę, że w tym miejscu jest okazja poinformować o wygraniu przez naszych reprezentantów wraz z drużyną Warszawy cyklu Olimpiad Spławikowo-Rzutowych. Sukces ten przyniósł wymierne korzyści finansowe w kwocie 5000 zł., Które to środki zostały przeznaczone na dresy dla najmłodszych zawodników reprezentujących nasz okręg?

Bogaty sezon rzutowy zawodnicy kończyli w doskonałych humorach mimo nie zawsze najlepszych wyników. Najmłodsi mieli doskonałą okazję rywalizować z najlepszymi zawodnikami w Polsce w swoich kategoriach wiekowych, którzy potwierdzili trafność nominacji do kadry nie tylko okręgu. Zawody zostały rozegrane na gościnnym stadionie Slavii Ruda Śląska przy momentami świecącym słońcu, które rozgrzewało nie tylko zawodników, ale i grilla, na którym upiekliśmy smaczne kiełbaski i śląskie krupnioki dzięki sponsorowi panu Góreckiemu z Chorzowa, za co w imieniu zawodników i działaczy serdecznie dziękuję. Kolejne słowa podziękowań kieruję do wszystkich działaczy, rodziców zaangażowanych w trakcie sezonu, dzięki którym udało się osiągnąć tak wspaniałe wyniki.

Gratulując i życząc, co najmniej powtórzenia osiągnięć w przyszłym sezonie wyników liczę na dalszą owocną współpracę.

Wiceprezes ds. Młodzieży

Zbigniew Mośko